Директор “Дніпро-Кіровоград” про борги і кредити підприємства

ТСН

На підприємствах водопостачання та водовідведення України спостерігається скрутне фінансове становище внаслідок різниці в тарифах, яка приносить їм значну збитковість. ОКВП “Дніпро-Кіровоград” – не виняток.

Про це під час брифінгу повідомив директор обласного водоканалу Микола Романюк, інформує Перша електронна газета.

Відтак, підприємство працює за тарифами 2021 року. За словами Микола Романюка збитковість виникла завдяки збільшенню вартості електроенергії та реагентів, які необхідні для очищення води здорожчали.

“Тариф, який діє по системі водопостачання покриває 70 відсотків, а водовідведення- 90, що призводить до значних фінансових збитків, але завдяки органам місцевого самоврядування та обласного бюджету Кропивницького, Знам`янки й Смоліного ми отримали фінансову підтримку цьогоріч. Ця підтримка дозволила нам залишатися на плаву”, – розповів директор підприємства.

Фінансову допомогу направили на погашення кредиту Світового банку*, який повністю погасили за 2022 рік та частково за перше півріччя 2023 рік.

*Кредит Світового банку – гроші, які водоканал отримав, аби реконструювати водопровідно-каналізаційні мережі та очисні споруди Кіровоградщини у 2024 році.

“В грудні нам виставили рахунок на 80 мільйонів. Не погашеними залишилися 23, тобто заборгованість становить 104 мільйонів гривень. Завдяки тому, що вдалося віддати ці кошти, ми продовжуємо реконструкцію об`єктів за кошти Світового банку. З дев`яти існуючих – три повністю завершені, три на стадії завершення і два плануємо до червня 2024 року теж завершити”,- зазначив посадовець.

За словами директора водоканалу, завдяки таким змінам вдається економити кошти на електроенергії.

“Декілька років тому рахунок за електроенергію був понад 44 мільйони гривень. Наразі ж він менше 40. Різниця очевидна”, – додав Микола Романюк.

В новому році, враховуючи збитковість, підприємство потребує 200 мільйонів гривень додаткового фінансування. Каже, планують знову звертатися по допомогу, адже тісно співпрацюють з донорами. До прикладу, отримали донорську допомогу у розмірі 50 мільйонів гривень.

“Намагаємося ставати кращими навіть при такому розкладі та заборгованостях, аби усунути негаразди при наданні послуг. Ми всі пам`ятаємо минулорічні блекаути й те, з якими проблемами зіштовхнулися як фізичні особи так і підприємства. Електроенергія – основний елеменет, який був потрібен для роботи насосних агрегатів. Тому в цьому році ми акумулювали допомогу донорів, кредит Світового банку та  встановили 30 генераторів на основних об`єктах водопостачання та водовідведення”,- пояснив директор підприємства.

Нагадаємо, жителів Кізельгура під’єднали до водопроводу Первозванівської сільради

Читайте також: одинадцять лабараторій контролюють воду для споживачів “Дніпро-Кіровоград”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар