Кропивничан запрошують на майстер-клас з виготовлення “різдвяного павука”

Ілюстративне фото

У Кропивницькому відбудеться майстер-клас з виготовленя різдвяної прикраси “павук”.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на організаторів заходу.

Проведе заняття мисткиня Ганна Баранова – у п’ятницю, 22 грудня о 16:00 у Гончаренко центрі.

“Будемо робити традиційну прикрасу осель в Україні, яка бувала чи не в кожному домі на новорічні свята, це різдвяний «павук». Первісно ці прикраси виготовляли на Поліссі. Це були соломинки, крізь які пронизувалися нитки (а раніше — і кінське волосся).

Спершу з соломинок складаються ромби, що потім сполучаються між собою в пірамідки, що поєднуються основами. До великого «павука» додаються менші…”,- зазначила мисткиня.

Напередодні Різдва «павука» підвішували до центрального сволока оселі. Завдяки легкості конструкції, вона постійно рухалася під впливом потоків повітря. Сучасні майстри та майстрині надають «павуку» символізму родини: більша частина символізує пращура, менші – дітей.

Для того, щоб потрапити на захід небхідно зареєструватися за посиланням і без зайвих нагадувань чи запрошень прийти за адресою вул. Велика Перспективна, 4а, вхід збоку будівлі відразу на другий поверх. Тривалість заходу – біля 1,5 години.

Довідково: у разі настання повітряної тривоги Гончаренко центр не припиняє роботу, але відвідувачі можуть піти в укриття поруч (у готелі “Рейкарц” або на фабриці “Зорянка”).  

Нагадаємо, у Приютівці працюють групи арт-терапії для дітей і дорослих

Читайте також: виставка сорочок, воркшоп з лиштви і патріотичні розмальовки – День вишиванки з “Бабою Єлькою”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар