Сміттєве питання: Кропивницький – місто, на яке варто рівнятися?

У червні 2023 року компанія «Екостайл», що займається вивезенням та захороненням твердих побутових відходів у Кропивницькому, приєдналася до Асоціації управління відходами (АУВ).

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на ТОВ “Екостайл”.

Днями до обласного центру з робочою поїздкою завітала голова АУВ Ніколь Данилова, а також представники двох провідних київських компаній, що надають послуги у сфері поводження з відходами.

Асоціація управління відходами утворилася у 2021 році. За словами голови АУВ, її заснували чотири українські компанії з метою участі у формуванні прозорого ринку управління відходами в Україні.
Після поїздки містом та інспектування контейнерних майданчиків обласного центру Ніколь Данилова поділилася своїми враженнями про Кропивницький.

“Місто охайне. І якби мене про це не запитали – навіть не звернула б увагу. Тому що коли чисто – то це як норма, не помічаєш. Як фахівець звернула увагу, що біля сміттєвих контейнерів майже не відчуваються неприємні запахи. Це свідчить про те, що відходи вивозяться вчасно, компанія має хороший автопарк, якісні сміттєві баки. Повірте, зі старим обладнанням містяни б постійно відчували сморід навколо контейнерів”, – стверджує експертка.

І додає, що попри сумну статистику регіону щодо рівня охоплення населення послугою вивезення відходів, досвід Кропивницького у сфері поводження з відходами вартий уваги.

“Компанія «Екостайл» виконала величезну роботу – 97% населення Кропивницького охоплено послугою вивезення відходів. Ми побували на міському сміттєзвалищі – його стан значно покращився. «Екостайл» впровадив багато спеціальних заходів, щоб дотримуватися норм, передбачених для полігону. Нагадаю, що полігон – це спеціально обладнана територія, де відходи можуть захоронюватися досить безпечно, без великої шкоди для довкілля”, – пояснює Ніколь Данилова.

1

І наголошує, що дуже важливим є й те, що на міському сміттєзвалищі займаються сортуванням відходів, частина з яких потрапляє на переробку.

“Зараз на сміттєзвалищі працює сортувальна лінія і сировина, яка придатна для вторинної переробки, отримує друге життя. Захоронюються лише ті відходи, які неможливо переробити. Такий підхід вважається оптимальним. Сортування дозволяє значну частину відходів відправляти на повторну переробку. Нагадаю, що для України це дуже нагальне і важливе питання: до війни у нас перероблялося лише 3% відходів (ще 1% спалювався, а 96% захоронювалося). Зараз обсяги переробки ще зменшилися, адже багато сортувальних станцій знищено. Натомість маємо величезні відходи руйнації, які обов’язково треба сортувати, але, на жаль, вони в основному відправляються на захоронення”, – констатує голова АУВ.

Кропивницький же вона вважає містом, на яке варто рівнятися.

На сайті АУВ зазначено, що своє ключове завдання Асоціація визначає у підвищенні рівня роботи галузі та вихованні екологічно свідомих українців. Дехто вважає, що найефективніший метод виховання екосвідомого населення – це система штрафів. Але голова Асоціації управління відходами має інше бачення.

“Екосвідомість важливо формувати з дитинства. Це має бути частиною культури поведінки. Тобто це така ж звичка, як чистити зуби чи застеляти ліжко. І я справді вірю, що наших людей за 10 років можна навчити сортувати і зробити це екозвичкою”, – підсумовує Ніколь Данилова.

2

Нагадаємо,  український блогер розкритикував Кропивницький за бруд і смітники.

Читайте також: Не в смітник, а на переробку. Де у Кропивницькому приймають старі батарейки

Поширити:

Залишити коментар:

коментар