На Кіровоградщині здаватимуть іспити на водійське посвідчення по-новому

© Adobe Stock

Кіровоградська область долучиться до проєкту прозорих іспитів у серпні – програми оптимізації екзаменаційної діяльності для отримання права керування транспортними засобами.

Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, інформує Перша електронна газета.

Пілотний проєкт раніше поширювався на території Львівської, Одеської, Вінницької та Київської областей. У серпні, крім Кіровоградщини, долучаться Сумська, Рівненська та Житомирська області.

«7 тижнів тому ми розпочали пілотний проєкт із забезпечення прозорості іспитів для отримання посвідчення водія. У сервісних центрах МВС тестових регіонів обладнали камерами екзаменаційні класи та авто, забезпечили запис звуку. Жодних «сліпих зон» та можливостей підказувати. Наразі в кожному пілотному регіоні щодня приймають понад 700 теоретичних і стільки ж практичних іспитів щодня. В середньому, лише кожен четвертий з першого разу здає іспити для отримання посвідчення водія. Результати пілоту кажуть самі за себе.

Тож мною прийнято рішення розширити проєкт: Сумська, Рівненська, Житомирська та Кіровоградська області долучаться з 3-го серпня. І вже завтра, 21 липня, відкривається можливість отримати онлайн-талон на практичний іспит у цих регіонах. Робимо іспити прозорими. Робимо дорожній рух безпечним», — заявив Міністр Клименко.

Зміни торкаються технічних умов у класах для складання теоретичних іспитів та автомобілів для складання практичних іспитів. А також кількості сервісних центрів МВС, де є екзаменаційна діяльність. Мета проєкту — забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС.

Що зміниться в цих 4 областях в іспитах?

Отже, ще у 4 регіонах України з початку серпня з’явиться по 4 камери відеофіксації та запис звуку в класах для теоретичних іспитів, а в автівках сервісних центрів МВС для приймання практичних іспитів категорії В збільшиться кут огляду. Таким чином більше не буде ніяких «сліпих зон». Разом з тим зміниться система контролю екзаменаторів, оскільки відео із будь-якого іспиту зможе переглянути контролюючий орган не тільки в регіоні, але і працівник Головного сервісного центру МВС.

Ці технічні зміни викликають і процеси оптимізації.

Оптимізація роботи сервісних центрів МВС означає, що в деяких населених пунктах залишаються сервісні центри МВС, які продовжують надавати всі послуги, крім теоретичних та практичних іспитів. А ті сервісні центри МВС, де екзаменаційну діяльність реформуємо, перетворюються на своєрідні регіональні хаби.

У Кіровоградській області пілотний проект впроваджуватимуть в Олександрії.

Нагадаємо, минулого року  Україна узаконила електронне посвідчення водія.

Читайте також: Патрульні спіймали водія, який купив посвідчення в інтернеті

Поширити:

Залишити коментар:

коментар