З квітня ліки будуть відпускати за е-рецептом

© pixabay.com

У 2022 році запланований поетапний перехід на реалізацію ліків в аптеках за електронним рецептом.


Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

З метою виконання вимог законодавства щодо рецептурного призначення та відпуску рецептурних лікарських засобів до кінця 2022 року запланований поетапний перехід на електронний рецепт.

Після проходження цих кроків працівники аптек зможуть працювати з функціоналом погашення е-рецепта на антибіотики, як тільки функціонал стане доступним в ЕСОЗ. Використовуючи функціонал е-рецепта, аптеки додатково зможуть здійснювати відпуск препаратів за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

Впровадження е-рецепта буде відбуватися в 3 етапи. Перший із них – призначення та відпуск антибактеріальних лікарських засобів (антибіотиків) за електронним рецептом. Другий етап – поширення е-рецепта на наркотичні ліки, які зараз призначаються на спеціальних рецептурних бланках форми № 3. Третій – відпуск усіх рецептурних препаратів за е-рецептом за усіма джерелами фінансування.

Так, на першому етапі, електронна система охорони здоровʼя дозволить відстежувати дані про призначення та споживання антибактеріальних ліків в Україні. А електронний рецепт сприятиме розв’язанню проблеми неконтрольованого та нецільового використання антибіотиків.

Нагадаємо, аптеки штрафуватимуть за продаж ліків малолітнім і без рецепту за новими тарифами

Читайте також: кіровоградщина отримає майже півтори тисячі курсів препарату для лікування COVID-19

Поширити:

Залишити коментар:

коментар