Під центральним сквером Кропивницького виявили фундамент старої будівлі

©Суспільне: Кропивницький

Фундамент старої будівлі на глибині майже чотири метри виявили під сквером «Центральний» у Кропивницькому під час геологічно-розвідувальних робіт.

Про це повідомляє Суспільне: Кропивницький, інформує Перша електронна газета.

Розбирати його не будуть, розповів працівник проєктно-вишукувальної організації Олександр Базишен. У сквері планують будувати ресторан.

Геологічні вишукування на території скверу передбачають буріння десяти свердловин, глибиною сім-вісім метрів. За словами Олександра Базишена, сквер – місце забудови кінця XVIII століття, перед початком робіт з благоустрою і будівництвом ресторану, потрібно дослідити ґрунт.

«Насипний чи не насипний, несучий чи не несучий, якщо несучий – які його характеристики. Культурний шар – до трьох з половиною метрів. Це суглинок і супісок з цеглою. В одному місці ми наштовхнулися на якийсь старий фундамент. Все, що люди тут будували, привозили, відвозили, лишали по собі – це культурний або антропогенний шар», – зазначив фахівець.

Олександр Базишен пояснив, що геологічні вишукування потрібні для створення проєкту будівництва, щоб з’ясувати, чи можна тут будувати.

Представник підприємства-орендаря скверу Дмитро Костишин сказав, що геологічні вишукування – частина підготовчих робіт реконструкції скверу. Його проводить ліцензоване підприємство з Кропивницького.

За його словами, експертизи відібраних зразків ґрунту триватимуть два тижні.

Як повідомляла Перша електронна газета, під час суду щодо заборони забудови скверу «Центральний» представник міської ради заявив, що докази майбутньої забудови відсутні.

Читайте також: 

Animal Save Movement запустила петицію проти МакДональдса у Кропивницькому

У Кропивницькому через суд намагаються зупинити будівництво МакДональса

 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар