Важливо

Головний лікар онкодиспансеру програв суд проти ексміністерки Уляни Супрун про захист честі і гідності

© фото з соцмереж

Генеральний директор обласного онкоцентру і народний депутат Верховної Ради України VIII скликання Костянтин Яриніч програв суд проти колишньої міністерки охорони здоров’я Уляни Супрун.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією редакції LB.ua, у розпорядженні якої є відповідне рішення Печерського районного суду Києва.

Костянтин Яриніч позивався про захист честі, гідності та ділової репутації і відшкодування матеріальної шкоди, завданої дописом Уляни Супрун у Facebook про те, що Яриніча зловили на вимаганні хабаря в онкопацієнта.

Подія сталася влітку минулого року. Ексочільниця МОЗу розповіла, що ввечері біля її будинку її намагався налякати невідомий чоловік. Після нахабного спілкування з Супрун він сів у машину, в якій знаходився чоловік, “дуже схожий на Костянтина Яриніча”. Міністерка встигла зафіксувати все на фото. Як з’ясувалося згодом, автівка і охорона належали депутату від ОПЗЖ Суто Мамояну, а Яриніч так і не заперечив своєї присутності.

Натомість очільник онкоцентру спробував через суд оскаржити лише одне речення з допису Супрун: “Зараз Яриніч головний лікар Кропивницького обласного онкодиспансеру, нещодавно його зловили на вимаганні хабаря в онкопацієнта”.

Яриніч вимагав визнати цю інформацію недійсною, а також такою, яка завдає шкоди його честі та гідності та паплюжить його ділову репутацію, яку він “здобував кропіткою працею протягом десятиліть” (цитата з позовної заяви). Він вимагав відшкодування моральної шкоди у розмірі 1 гривні, а також компенсації 22 тис. грн за послуги адвоката.

Проте суд відмовився визнавати інформацію про хабарництво такою, що не відповідає дійсності, адже слова Уляни Супрун ґрунтувалися на раніше опублікованих у ЗМІ даних – пацієнти скаржилися в НСЗУ на вимагання грошей в онкодиспансері. Відповідну заяву НСЗУ передало в поліцію, було відкрито кримінальне провадження за фактом порушення права на безоплатну медичну допомогу в закладі, який тоді і досі очолює Яриніч.

Суд взяв до уваги також той факт, що головний лікар онкодиспансеру не намагався оскаржити жодну подібну публікацію в ЗМІ, які були набагато раніше, ніж допис Супрун у Facebook.

Тож у результаті Печерський суд відмовив Костянтину Яринічу у задоволенні його претензій.

Нагадаємо, це не перший гучний скандал за участі очільника онкодиспансеру. У 2015 році у підозрювали у змові з фармацевтичною мафією.

Читайте також: Спійманий на хабарі керівник Льотної академії повернувся на свободу і на роботу

Поширити:

Залишити коментар:

коментар