У четвер, 16 липня, о 17:30 біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Кропивницькому активісти Руху Опору Капітуляції проведуть мітинг «Руки геть від мови!». Головна мета заходу – висловити протест проти спроб русифікації освіти та зміни мовної політики.
Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі РОК-Кропивницький.
“Ми не дозволимо “п’ятій колоні” знищити мову. Слуги народу і реваншисти планують розглянути законопроект 2362 «слуги народу» Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти. Хто має можливість – той поїде до Києва під Верховну Раду, а хто не має такої змоги – закликаємо вийти на акцію протесту у Кропивницькому. Чому до пам’ятника Шевченку? Це символічно, адже саме тут 16 липня вперше було піднято синьо-жовтий прапор”, – зазначив координатор Руху опору капітуляції Кропивницького Дмитро Сінченко.
Нагадаємо, “Слуги народу” і ОПЗЖ 16 липня хочуть протягнути в парламенті антиукраїнський законопроєкт 2362 “слуги народу” Бужанського, мета якого – тотальна русифікація української освіти.
Це зміни до законів про мову і про освіту, які передбачають:
- скасування переходу учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020;
- дозвіл викладати «декілька навчальних предметів» російською мовою в усіх українських школах.
“В стилі Путіна робити якусь гидоту до ювілейних дат, “слуги” хочуть зробити подарунок Кремлю в 30-ту річницю Декларації про державний суверенітет України і першу річницю чинності закону про мову.
Ми закликаємо:
монобільшість і голову ВР Разумкова зняти русифікаторський законопроєкт 2362 з розгляду і ніколи більше до нього не повертатися.
народних депутатів – виступати і голосувати проти цього проєкту. Кожен, хто проголосує за цей проєкт, стане прямим колаборантом і учасником російської гібридної війни проти України”.
Посилання на подію у Facebook.
Нагадаємо, у Кропивницькому протестували проти політичних репресій.
Читайте також:
- Русифікація чи махінація: у кропивницькій школі виник конфлікт навколо російської мови
- Верховна Рада ухвалила історичний закон про українську мову: що це означає