Важливо

У Кропивницькому протестували проти політичних репресій

Учора, 18 червня, на площі Героїв Майдану активісти Руху Опору Капітуляції провели пікет «Ні політичним репресіям!». Участь у заході взяли декілька десятків учасників. Подібні акції відбулися і в інших обласних центрах, а також у Києві.

Про це Першій електронній газеті повідомили у пресслужбі РОК-Кропивницький.

Учасники акції тримали в руках плакати з написами «Ні політичним репресіям!», стилізований напис «ЗЕ» у формі наручників та зображення ветерана російсько-української війни Андрія Антоненка, якого наразі утримують в СІЗО за сфабрикованими звинуваченнями у «справі Шеремета». 

“За останній рік ми бачимо, що в Україні систематично проти певної категорії людей здійснюється вибіркове переслідування, вибіркове правосуддя чи кривосуддя. Це колишні військові, волонтери. Людей переслідують під різними надуманими приводами за їхню патріотичну проукраїнську позицію. Це стало трендом, як зараз кажуть, рухом нашої нинішньої влади”, – зазначив член координаційної ради Руху Опору Капітуляції у Кропивницькому Сергій Запорожан.

Учасники заходу згадали про всі найрезонансніші випадки політичних переслідувань за останній рік, які здійснювались режимом Зеленського, і закликали припинити це.

Нагадаємо, Одеський активіст Сергій Стерненко зазнав численних нападів й отримував погрози від місцевого проросійського криміналітету. Про це він неодноразово повідомляв представникам правоохоронних органів. Рятуючи своє життя під час чергового нападу групи осіб, Сергій завдав смертельного поранення одному з нападників. Досі не притягнуто до кримінальної відповідальності жодного з учасників нападів на Стерненка, досі не встановлено замовників. Зате слідство зосередилося на звинуваченні Сергія, який був змушений захищатися від чергових нападників.

Підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко досі утримують під вартою, а Яну Дугар під домашнім арештом. Слідчі чомусь не передають матеріали слідства до суду. Хоча у день затримання підозрюваних Генеральний прокурор України назвав їх особами, які планували і вчинили вбивство, а представники Міністерства внутрішніх справ одразу ж заявляли, що мають беззаперечні докази причетності підозрюваних до злочину. На тому ж брифінгу у день затримання підозрюваних виступав і президент Зеленський, чим вчинив політичний тиск на слідство.

Проти колишнього Президента України Петра Порошенка відкрито близько двадцяти кримінальних проваджень. Адвокати Порошенка аргументовано доводять численні процесуальні порушення, а Державне бюро розслідувань оприлюднює офіційні відеоролики з неправдивою і наклепницькою інформацію у кращих традиціях радянської пропаганди.

Високий резонанс у суспільстві викликають дивні звинувачення на адресу бойового генерала Дмитра Марченка, колишнього народного депутата України Тетяни Чорновол, екс-директора Інституту національної пам’яті, а сьогодні опозиційного парламентаря Володимира В’ятровича. Відбулися дивні обшуки ДБР у будинку екс-міністра Володимира Омеляна. Кримінальні провадження проти народного депутата України Софії Федини, волонтерки Марусі Звіробій та журналіста Сергія Пояркова за нібито погрози президенту Зеленському стали приводом для народної сатири. Політично вмотивованими є кримінальні переслідування ветеранів, які не дали Сивохо провести сумнозвісний захід, та волонтерів спільноти “Український кіберальянс”, які зробили багато для посилення безпеки держави.

Ці та інші випадки мають явні ознаки переслідувань за політичні переконання, а упередженість прокуратури та слідчих органів є очевидною.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар