Важливо

На Кіровоградщині хворій на туберкульоз фельдшер “видає” ліки у віконце

© Medical News Today

Лікувати туберкульоз Олеся (ім’я змінено) розпочала торік. Пройшовши стаціонарне лікування, жінка була безпечною для суспільства, не виділяла паличку Коха. Лікування Олеся продовжила вдома, у рідному селі неподалік Кропивницького. Протитуберкульозні препарати їй мав видавати місцевий фельдшер. Проте тут вона зіткнулася із зневажливим ставленням до себе, дискримінацією та осудом.

Про це пише PR-менеджерка БО “100 відсотків життя. Кропивницький” Вікторія Семененко, повідомляє Перша електронна газета.

“Я лікуюсь від туберкульозу вдома. Регулярно отримую препарати у фельдшерському пункті в рідному селі. Але щоразу йти за ліками мені страшно. Фельдшер замість того, щоб видати мені ліки чи підтримати морально у моїй боротьбі з хворобою, жбурляє мені ліки у віконце. Також він прямо каже мені, що я можу заразити його дитину, тому я маю брати ліки і швидко бігти додому… Як можна лікуватися в таких умовах? Я якнайшвидше хочу вилікуватись і піти на роботу. Як вплинути мені на фельдшера, адже я не можу терпіти таке ставлення до мене”, – з таким питанням до нашої організації звернулася клієнтка Олеся.

Під юридичний супровід жінку взяв юрист проєкту “100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині” Арсен Арутюнян. Він стверджує, що Олеся зазнає від фельдшера дискримінації.

“Дискримінація – це ситуація, за якої особа за її різними ознаками, в тому числі за станом здоров’я, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами в будь-якій формі. Звісно, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними. Це вказано у Законі України, дискримінація є забороненою, – коментує Арсен Арутюнян, додаючи – В Уніфікованому клінічному протоколі первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дорослим «Туберкульоз», зазначено, що хворі з туберкульозом без бактеріовиділення можуть лікуватися амбулаторно протягом всього основного курсу антимікобактеріальної терапії за умови забезпечення чіткої контрольованості лікування. Протягом амбулаторного лікування лікар первинної медичної допомоги сприяє організації необхідної соціальної підтримки хворих на туберкульоз, яка мотивує їх до дотримання режиму лікування та завершення повного курсу протитуберкульозної хіміотерапії.

Юрист пояснив Олесі її права, наголосивши, що згідно з чинним законодавством України лікування захворювання на туберкульоз вдома із отриманням протитуберкульозних препаратів у закладі охорони здоров’я є можливим. А дії фельдшера, які полягали у зневажливому ставленні до пацієнтки, не передбачені жодним нормативним актом. Тому ці дії можна визначати як дискримінацію. Також юрист запропонував клієнтці звернутися письмово зі скаргою до головного лікаря районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

Олеся прислухалася до рекомендацій юриста. Після цього фельдшер змінив своє ставлення до пацієнтки та видавав ліки в кабінеті, не осуджуючи.

“Я дякую юристу за допомогу. Я тепер не боюся йти у фельдшерський пункт. Адже у результаті такого оскарження, ставлення з боку фельдшера до мене стало людяним. Я отримую протитуберкульозні препарати без докорів. І продовжую лікування”, – каже Олеся.

Якщо ви зазнали дискримінації, звертайтеся до БО “100 відсотків життя. Кропивницький”. Юристи завжди готові надати фахову допомогу. Для надання детальних консультацій звертайтесь за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (Будинок побуту), офіс 610, тел.: (0522) 24-69-04.

Нагадаємо, хворі на туберкульоз під час карантину отримують ліки додому.

Читайте також: Хворі на туберкульоз більш вразливі до коронавірусу

Поширити:

Залишити коментар:

коментар