Хворі на туберкульоз більш вразливі до коронавірусу

фото silske.org

Хворі на туберкульоз, які не приймають протитуберкульозні ліки, більш схильні захворіти на СOVID-19, ніж інші люди.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією головної лікарки обласного тубдиспансеру Галини Горенко та проєкту «100 % життя та якісних послуг на Кіровоградщині».

“Хворі на туберкульоз мають підвищений ризик захворювання на коронавірус через знижений імунітет та спровоковані легені. Гадаю, важкість перебігу коронавірусу у хворих на туберкульоз, в першу чергу, буде залежати від віку хворого, наявності додаткових супутніх захворювань, в тому числі ВІЛ-інфекції, поширеності туберкульозного процесу. Чим старший хворий, чим нижче в нього імунітет, чим поширеніший туберкульозний процес, тим важче буде протікати захворювання на СOVID-19.

Звичайно, якщо пацієнт лікує туберкульоз, його організм має більшу здатність протистояти іншим хворобам. Однак потрібно розуміти, що туберкульоз – це завжди підвищений ризик захворіти на коронавірус”, – наголошує Галина Горенко.

Хворі на туберкульоз повинні своєчасно приймати протитуберкульозні препарати та стежити за своїм здоров’ям. У рамках проєкту, соціальні працівники організації здійснюють соціально-психологічний супровід хворих на туберкульоз, а також, для пацієнтів, що потребують щоденної доставки протитуберкульозних препаратів – приносять ліки додому та надають якісний соціальний супровід.

Нагадаємо, МОЗ розкрило міфи про лікування туберкульозу .

Читайте також: Як туберкульоз навчив цінувати життя

Поширити:

Залишити коментар:

коментар