В Україні запустили розширення для Google Chrome, яке маркує Facebook-тролів

© TrollessUA

Тепер виявити тролів у Facebook стало набагато легше. Допомагає в цьому спеціальне розширення для браузера Google Chrome. Воно позначає підозрілі Facebook-акаунти, які навмисно маніпулюють суспільною думкою, поширюють фейки та використовують мову ворожнечі.

Розширення створила команда ГО “Інтерньюз-Україна” для проєкту “TrollessUA”, повідомляє Перша електронна газета.

База таких профілів зібрана зусиллями волонтерів-кіберельфів: у липні 2019 року вони почали полювання на тролів. За півроку більше 200 волонтерів “спіймали” на просторах Facebook близько 3000 тролів. Найзавзятіший кіберельф уже вполював майже дві сотні зловмисних акаунтів.

Щоб встановити розширення TrollessUA, необхідно перейти у браузері Google Chrome за посиланням. Після встановлення додаток автоматично ставитиме спеціальну позначку у вигляді червоного круга зі знаком оклику біля імені троля (див. картинку нижче). Єдина умова – заходити у Facebook через браузер Google Chrome на ПК чи ноутбуці. Для мобільних пристроїв команда проєкту готує окремий інструмент, який буде презентовано вже наступного року.

a030cf4c5ddfc73a98b246fabf82911c.png

Ініціатива TrollesUA покликана виявляти та блокувати тролів в українському сегменті Facebook. Так, кожен охочий може долучитися до команди волонтерів-кіберельфів та пройти короткий онлайн-курс з виявлення тролів. Волонтери вносять посилання на підозрілі акаунти у спеціальну базу, яка потім передається у службу підтримки Facebook. І поки соцмережа розглядає скаргу та ухвалює рішення щодо блокування тролів, розширення Google Chrome попереджає користувачів про інформаційну небезпеку від них.

Нагадаємо, російська тролеферма створила псевдо-кропивницьку групу в Instagram.

Читайте також: Мемократія в дії: що кажуть користувачі соцмереж про оновлену українську політику

Поширити:

Залишити коментар:

коментар