Важливо

Завтра жителі Смоліного вийдуть на мітинг за збереження шахти

© vostgok.com.ua

У суботу, 2 листопада, відбудеться мирне зібрання працівників Смолінської шахти ДП “СхідГЗК”. Акція триватиме орієнтовно з 11:00 до 13:00 біля Смолінського НВО.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією групи “Смоліно” у Facebook.

Шахтарі вирішили зібратися через тимчасову зупинку роботи підприємства. Люди побоюються, що після кількох місяців простою шахта вже не запрацює. А це головне бюджетоутворююче підприємство яке забезпечує роботою більшість місцевого населення.

“З 4 листопада зупиняється Смолінська шахта, єдине підприємство в селищі міського типу Смоліне. Зупиняються також підрозділи СхідГЗК в місті Жовті води. Зупинка за наказом керівництва концерну “Ядерне паливо України” до 1 січня 2020 року.

Спеціалісти шахти б’ють тривогу що через 2 місяці простою в шахті, в умовах високої вологості обладнання та підземні машини запустити вже буде неможливо, це багатомільйонні збитки для держави. Крім того для декількох тисяч гірників та членів їх сімей це втрата будь яких засобів існування (крім шахти та водоканалу інших підприємств в селищі не існує.

Гірники Смолінської шахти задаються питанням: кому вигідна зупинка СхідГЗК, який давав роботу і засоби для існування багатотисячному колективу, а також паливо для атомних електростанцій. Невже трохи дешевша імпортна сировина варта втрати енергонезалежності країни, та засобів для існування її громадян???” – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Міського голову Світловодська на час слідства відсторонили від посади

Поширити:

Залишити коментар:

коментар