Важливо

Парк Перемоги у Кровпиницькому: влада і активісти підписали Меморандум про співробітництво в обрізанні дерев

Дерева у парку "Перемоги" після "формувальної обрізки" | © "Нова газета" у Facebook

Активісти ініціативної групи “За справедливість і закон” Громадської ради при виконкомі міськради Кропивницького і ГО “Озеленення Кропивницький” підписали з міською владою Меморандум про співробітництво в обрізанні дерев.

Про це Першій електронній газеті повідомили активісти.

Як відомо, у квітні цього року, в рамках проекту реконструкції, приватна фірма «Єлізавета» провела обрізування 1285 дерев у парку Перемоги. Підрядник зрізав всі гілки крони і залишив одні стовбури. Ці роботи назвали «формувальною обрізкою». Така радикальна обрізка дерев викликала обурення громадськості та у фахівців.

У парку Перемоги більшість обрізаних дерев належать до породи клен гостролистий, який вкрай погано переносить глибоку обрізку.Згідно з проектом реконструкції парку, таку ж «формувальну обрізку» планували застосувати до всіх 7 тисяч дерев у парку.

На думку громадськості, це неминуче призвело б до загибелі зелених насаджень, що є неприпустимим у парку, який має статус «парк-памʼятка садово-паркового мистецтва».Небайдужі мешканці міста, зокрема, представники ініціативної групи Громадської ради при міськвиконкомі на чолі з Олександром Тарасовим та учасники громадського обʼєднання «Озеленення» на чолі з Надією Паливодою зверталися в екологічну інспекцію, в міську раду та інші інстанції, щоб не допустити подальшої варварської обрізки дерев, а також почали готувати позов до суду, в разі, якщо не вдасться захистити зелені насадження іншими методами.

Читайте також: Кропивничани мітингували проти обрізки дерев “до стовпа”

8b9ab905a2eee0fe710ee8c92e792cb0.jpg

Зрештою міська влада пішла на діалог з громадськістю і запропонувала сісти за стіл переговорів. З метою вирішення конфлікту та уникнення розгляду цієї ситуації в суді сторони вирішили разом співпрацювати з метою максимального збереження зелених насаджень і недопущення їх пошкодження під час виконання подальших робіт при реконструкції парку Перемоги.

Було укладено Меморандум, який передбачає, що:

  • всі 7 тисяч дерев обрізати не будуть, а лише ті, які знаходяться вздовж доріжок парку;
  • при обрізці в дерев не зрізатимуть всі гілки, а лише сухі, аварійні й ті, які можуть заважати пішоходам чи транспорту;· сторони разом визначатимуть, які дерева обрізати, а які – ні;
  • представники сторін можуть вільно знаходитися в парку і контролювати виконання робіт із зеленими насадженнями;
  • замість усіх дерев, які всохнуть внаслідок обрізки 1285 дерев, проведеної у квітні 2019 року, протягом 5 років, фірма «Єлізавета» має висадити нові дерева і поливати їх протягом кількох років;
  • зрізи на деревах замазуються фарбою.

Від громадськості Меморандум підписали Олександр Тарасов і Надія Паливода, а з боку міської влади – заступник міського голови Олександр Вергун, директор підприємства «Єлізавета» Алла Чернік, також документ погоджено з міським головою Андрієм Райковичем.

На даний момент умови Меморандуму виконуються. В останні тижні в парку проводяться роботи з обрізування сухого гілля і видалення сухих дерев, представників громадськості запросили спостерігати за перебігом робіт.

Нагадаємо, активісти групи «За справедливість і закон» міської Громадської ради вимагають покарати КП «Єлізавета» за варварську обрізку дерев у парку Перемоги. Із відповідною заявою активісти звернулися до керівника обласної екологічної інспекції. На думку представників Громадської ради, підрядна організація, яка проводила обрізку дерев, грубо порушила законодавство і прирекла на загибель понад тисячу дерев у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Читайте також:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар