У Кропивницькому встановлять меморіальну дошку легендарному зв’язківцю УПА Семену Сороці

У Кропивницькому на День Незалежності України встановлять меморіальну дошку герою УПА та почесному громадянину Кропивницького Семену Сороці. Дошку встановлять на будинку, в якому жив легендарний зв’язківець.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав краєзнавець Юрій Матівос, повідомляє Перша електронна газета.

Нагадаємо, у 2018 році Семену Климовичу Сороці посмертно присвоїли звання “Почесний громадянин міста Кропивницького”.


Семен Климович Сорока – громадський діяч, учасник української національно-визвольної боротьби, ветеран УПА, політв’язень. На сторінках його біографії були і арешти, і допити, заслання, ув’язнення та втечі з тих місць, що складали сталінський ГУЛАГ. Та одна з таких втеч була особливою. Семен Сорока пішки майже за сім місяців, здолавши тисячі кілометрів прийшов в Україну з далекої нині республіки Комі, з під міста Інта.

21 листопада 2017 року, у День Гідності та Свободи на дев’яностому році життя у Кропивницькому Семен Сорока відійшов у вічність.

У 11 років кропивничанин Семен Климович Сорока вступив у ряди УПА та відважно працював зв’язковим. На його очах працівники НКВС спалили живцем його брата, якого він не встиг попередити про небезпеку. Після війни Семена заарештували та вислали до Сибіру. Додому він зміг повернутися лише через 7 років. У 89 років він намагався потрапити в зону АТО, але не пройшов за віком.

У 2015 році Семена Сороку Президент України відзначив орденом “За заслуги” ІІ ступеня – за внесок у боротьбу з тоталітарним режимом.

Історію боротьби та життєву трагедію Семена Сороки, уродженця рівненського села Кричильськ, розповіли у документальному фільмі «Діти перемоги», який вийшов на екрани в ефірі телеканалу 1+1.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар