Важливо

Кропивницьким студентам розповіли, як караються порушення на виборчій дільниці

Фахівці юстиції Кіровоградщини розповіли студентам ЦНТУ у Кропивницькому про ймовірні порушення виборчого процесу та види покарань за них. Зокрема, порушникам загрожує кримінальна відповідальність. Йдеться про штрафи, виправні роботи та обмеження волі.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт Мін’юсту.

“Порушення під час голосування можуть мати різний характер. Серед найрозповсюдженіших випадків видача бюлетеня особі без документа, що підтверджує громадянство України; наявність одночасно кількох осіб у кабіні для таємного голосування; винесення бюлетеня за межі дільниці або ж його отримання не від члена виборчої комісії, а від сторонньої особи”, – зазначила головний спеціаліст відділу правової роботи та правової освіти Віра Піскун.

93da8f4ceda1ded229c86fadb61b16b7.jpg

За вищезазначені порушення передбачається кілька варіантів відповідальності:

  • Штрафні санкції від 1700 до 5100 грн;
  • Виправні роботи до 2 років;
  • Обмеження волі до 3 років.

“При цьому значно серйозніше покарання загрожує тим, хто пошкодить виборчу скриньку. За цей вчинок передбачене позбавлення волі від 5 до 7 років з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років”, – зауважила Віра Піскун.

c0e418888a9881fd826e3ac3841d23db.jpg

Нагадаємо, 31 березня стартують вибори Президента України. Щоб реалізувати своє виборче право, потрібно завітати на виборчу дільницю з паспортом, військовим квитком або тимчасовим посвідченням громадянина України. Якщо на дільниці були зафіксовані порушення, про це обов’язково слід повідомити голову виборчої дільниці, офіційних спостерігачів і поліцейських.

Нагадаємо, у день виборів Президента працюватимуть усі районні підрозділи міграційної служби Кіровоградщини.

Читайте також: ОПОРА запускає інформаційно-просвітницькі ролики про вибори

c03a1802f8544502ee78780fa1b766d1.jpg

Поширити:

Залишити коментар:

коментар