Важливо

Порошенко у Кропивницькому оголосив, що вніс у Раду новий законопроект про покарання за незаконне збагачення

Президент України Петро Порошенко підписав проект закону про внесення змін до законодавчих актів щодо відповідальності за незаконне збагачення і вніс його як невідкладний на розгляд Верховної Ради. Глава держави зачитав текст цього законопроекту під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Кіровоградської області у Кропивницькому.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією з офіційного сайту Президента.

«Сьогодні зранку я підписав і зараз я даю доручення зареєструвати президентський законопроект, в якому враховані ті зауваження, але принциповою залишається позиція – невідворотність кримінального покарання за незаконне збагачення. Дуже сподіваюсь, що у народних депутатів вистачить політичної волі і мужності підтримати законопроект Президента. Надаю йому статус невідкладного», – наголосив Петро Порошенко під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Кіровоградської області.

Нагадаємо, Конституційний Суд кілька днів тому ухвалив рішення, яким скасував ст. 368-2 Кримінального кодексу України, що передбачала відповідальність за незаконне збагачення. КС дав роз’яснення, що ця стаття є неконституційною, оскільки порушує основний принцип захисту прав громадянина – презумпцію невинуватості.

34ba1bc98253dfb686d34e33324264a0.jpg

«Як я і обіцяв вчора, що щойно буде оприлюднене рішення Конституційного суду щодо визнання неконституційності цієї статті, я внесу як невідкладний цей законопроект, яким буде унормовано це питання», – повідомив Глава держави.

Петро Порошенко підкреслив:

«Ще раз хочу заспокоїти всіх, я як Президент, який стояв у витоків створення всієї антикорупційної інфраструктури – Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства запобігання корупції, запровадження електронних декларацій, запровадження системи електронних закупівель ProZorro, величезної кількості рішень, змін до законодавства і реформ, які ми зробили – і сьогодні ми повинні зробити все від нас залежне для того, щоб перекрити будь-які можливості для незаконного збагачення, забезпечити розслідування всіх кримінальних справ і невідворотність покарання за незаконне збагачення».

daa2760acebd966bd6ed825bc54879a3.jpg

Поширити:

Залишити коментар:

коментар