Важливо

За місяць діти з Кіровоградщини отримали понад 14 млн грн аліментів

© УНІАН

Упродовж січня 2019 року завдяки реалізації ініціативи #ЧужихДітейНеБуває фінансову підтримку на суму понад 14 млн грн від своїх батьків отримали 6 533 дітей із Кіровоградщини.

Про під час прес-конференції розповів, очільник обласного управління юстиції Вадим Гуцул, повідомляє Перша електронна газета.

“Із початку року державні виконавці стягнули більше 14 млн грн із безвідповідальних батьків. Як це вдалося? Ми застосували найрізноманітніші заходи примусового впливу. Зокрема понад 93 тис грн отримав хлопчик Артем із Кіровоградщини після того, як у його батька арештували автівку й успішно реалізували її на аукціоні”, – розповів очільник обласного управління юстиції Вадим Гуцул.

За словами посадовця, ще одним значним стимулом виплатити борги на користь власних дітей стало обмеження боржників у праві залишати територію України, керувати транспортними засобами, користуватися зброєю та полювати.

“Такі заборони отримали більше 4 тисяч мешканців області. Окрім цього, було складено 1 814 адміністративних протоколів про вчинення боржниками адміністративних правопорушень. І наразі 414 неплатник отримав покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт, оплату за які спрямують на погашення заборгованості перед дітьми”, – додав Вадим Гуцул.

Не менш ефективними є штрафи, які були запроваджені у рамках другого пакету законодавчих ініціатив #ЧужихДітейНеБуває.

“Хоча санкції у розмірі від 20% до 50% від суми боргу були запроваджені лише в серпні минулого року, це суттєво вплинуло на свідомість боржників, адже тепер їм доводиться думати не тільки про те, де брати гроші на оплату самого боргу, а й де дістати кошти, щоб розрахуватися за штрафи. І на Кіровоградщині з боржників вже стягнули в інтересах дітей понад 100 тис грн”, – резюмував очільник обласної юстиції.

Нагадаємо, Кіровоградщина займає перше місце серед регіонів зі стягнення аліментів.

Читайте також: Двоє “горе-аліментників” із Кіровоградщини позбулися водійських прав


Злата Нянько для Першої електронної газети

Поширити:

Залишити коментар:

коментар