П’ять українсько-білоруських тролейбусів з автономним ходом закуплять у лізинг у Кропивницький

© dniprorada.gov.ua

У Кропивницький найближчим часом закуплять на умовах фінансового лізингу 5 тролейбусів із автономним ходом. Найімовірніше це будуть українські тролейбуси Дніпро Т-203, які виготовляються на заводі МАЗ в Білорусі, а з 2017 року комплектуються (збираються) в Україні, на Південному машинобудівному заводі в місті Дніпро.

Про це у відео на сторінці кропивницької міськради у Facebook розповів начальник управління транспорту міськради Олександр Вергун, інформує Перша електронна газета.

За словами чиновника, міська рада та КП “Електротранс” уже надали до фінансової установи усі документи на отримання лізингу і ПриватБанк погодив надання коштів на придбання у лізинг тролейбусів.

Реалізувати проект планують у грудні цього року.

За попередніми домовленостями, 5 тролейбусів з автономним ходом коштуватимуть нашому місту близько 37 млн грн. “Чиста” вартість тролейбусів складає 27 млн грн, решта – відсотки за угодою фінансового лізингу. Ці кошти банк надасть за умови 16,5% річних на 21 місяць. Якщо у грудні буде укладено угоду, то останній платіж буде десь у серпні-вересні 2020 року.

За словами Олександра Вергуна, попередньо нові тролейбуси планують запустити за маршрутом “вул. Мурманська – 101-й мікрорайон – вул. Яновського – автовокзал №2 – вул. Садова – вул. Кропивницького – вул. Шевченка – вул. Велика Перспективна – вул. Маланюка – вул. Полтавська – автовокзал №1”. Проте, є ймовірність, що маршрут продовжать до Лісопаркової. Це питання ще у стані обговорення.

Як розповів начальник управління транспорту, тролейбуси із автономним ходом, які планують придбати, будуть виробництва “Південмашу”. Найімовірніше – тролейбуси Дніпро Т-203. Це поки єдина модель електротранспорту, яку на заводі обладнують акумуляторами.

“Ми зупинили вибір на цій техніці, тому що уся база нашого комунального підприємства сформована таким чином, що увесь рухомий склад, це автобуси МАЗ і тролейбуси Дніпро. Усі ці транспортні засоби побудовані на базі техніки МАЗ.

Окрім того, ці тролейбуси добре зарекомендували себе у інших містах”, – розповів Олександр Вергун.

Все про нові тролейбуси з автономним ходом

Начальник управліня розвитку транспорту та зв'язку Александр Вергун (Alexandr Vergun) розповів про закуплені міською владою тролейбуси з автономним ходом: хто виробник, скільки вартуватимуть та за яким маршрутом їздитимуть

Опубліковано Міська рада міста Кропивницький Понеділок, 29 жовтня 2018 р.

Дніпро Т-203 – 12-метровий низькопідлоговий тролейбус, який виготовляється на заводі МАЗ в Білорусі. Із 2017 року комплектується (збирається) в Україні, на Південному машинобудівному заводі в місті Дніпро. Ці тролейбуси мають загальну пасажиромісткість 107 пасажирів, сидячих – 31 пасажир.

Дніпро Т-203 має опцію автономного ходу до 20 км від літій-іонної батареї GMI на 100 кВт/год. Час зарядки від контактної мережі становить до 40 хвилин. Для зручності пасажирів на інвалідних візках наявна відкидний пандус який розташований на середніх дверях (відкидається лише вручну).

Такі тролейбуси курсують у Дніпрі, Краматорську, Рівному та Чернівцях.

Нагадаємо, раніше міська влада повідомляла, що закупить ці тролейбуси у ТОВ “Торговий Дім “ЛІТАН”, яке уже має історію крупних торговельних операцій із КП “Електротранс”.

У 2017 році кропивницьке комунальне підприємство за 69 млн 579 тис. 900 грн придбало у цієї фірми 20 нових великогабаритних автобусів МАЗ 103 486, а у березні 2018 року ТОВ “Торговий Дім “ЛІТАН” виграло тендер і продало у Кропивницький ще 10 автобусів середньої пасажиромісткості.

© dniprorada.gov.ua

Поширити:

Залишити коментар:

коментар