Важливо

За кошти євробанку у Кропивницькому куплять тролейбуси та побудують нові мережі. Деталі проекту

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) дав згоду на кредитування інвестиційного проекту щодо оновлення рухомого складу КП “Електротранс” та реконструкції і будівництва тролейбусних електромереж і тягових підстанцій. Сума кредиту складає 282 млн грн.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією з офіційного сайту міськради Кропивницького.

Сьогодні, 13 вересня, у центральному офісі ЄБРР у Києві міський голова Кропивницького Андрій Райкович, директор КП “Електротранс” Олександр Луценко, з однієї сторони та директор відділу муніципальної та екологічної інфраструктури Європейського банку реконструкції і розвитку Сюзан Гоеранссон, з іншої сторони, підписали угоду про підготовку кредитного фінансування проекту для міста Кропивницький у сфері екологічного транспорту.

d07d9f8c2ef4b6c2d9f6f8583e6f77a5.jpg
© kr-rada.gov.ua 

Реалізація проекту полягає в модернізації тягових підстанцій, оновленні контактної мережі (тягові підстанції і мережі були побудовані в 70-х роках) та у придбанні сучасних тролейбусів з автономним ходом.

Як раніше повідомляла Перша електронна газета, ці кошти хочуть залучити для реконструкції діючих мереж, будівництва 12,5 км нових тролейбусних ліній та закупку ще 20 нових тролейбусів.

Нові тролейбусні лінії планують побудувати:

  • на вул. Яновського (від АС №2 до вул. Садової – 2,2 км);
  • на вул. Садовій і Кропивницького – 2,3 км;
  • на вул. Шевченка (від вул. Кропивницького до вул. Великої Перспективної – 1 км);
  • на вул. Холодноярській (від кінцевої зупинки “Лісопаркова” до зупинки “Лелеківка” – 4,4 км);
  • на бульвару Студентському (від вул. Велика Перспективна до вул. Михайлівська – 0,6 км);
  • на вул. Башкирській (від вул. Михайлівської до площі Дружби народів – 0,5 км);
  • на вул. Мурманській (від просп. Промислового до майданчика “АгроЕкспо” – 1,5 км).

Для забезпечення функціонування цих нових ліній потрібно побудувати 4 нових тягових підстанції, вартістю 30 млн грн кожна.

bd0952a4acddcc4b6c5703f2657663ff.jpg
© kr-rada.gov.ua

За попередніми умовами, термін погашення кредиту складатиме до 13 років, включаючи пільговий період 3 роки і строк погашення основної суми 10 років.

Розміри процентної ставки: для коштів ЄБРР маржа до 7% річних понад шестимісячну ставку EURIBOR (маржа підлягатиме поступовому коригуванню (як у бік збільшення, так і в бік зменшення) залежно від кредитного рейтингу міста, для ФЧТ маржа 1% фіксована.

Разова комісія становить 1,2% від сукупної основної суми Кредиту.

Нагадаємо, у Кропивницькому раніше заявляли про плани придбати у лізинг тролейбуси з автономним ходом.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар