Ветеран УПА Семен Сорока посмертно став Почесним громадянином Кропивницького

Звання “Почесний громадянин міста Кропивницького” у 2018 році присвоєне Семену Климовичу Сороці, видатному громадському діячу, учаснику національно-визвольної боротьби, ветерану Української Повстанської Армії, колишньому політв’язню. Посмертно.

Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.

Відповідне рішення сьогодні, 6 вересня, за видатні заслуги перед територіальною громадою міста, вагомий особистий внесок у відстоюванні національної ідеї, становлення і розвиток Української незалежної держави, сприяння патріотичному вихованню підростаючого покоління в дусі поваги до історичного минулого свого народу, активну громадянську позицію та з нагоди 264-ї річниці заснування міста прийняла міська рада Кропивницького.

Вручення атрибутів звання “Почесний громадянин міста Кропивницького” відбудеться під час урочистостей при святкуванні Дня міста.


Семен Климович Сорока – громадський діяч, учасник української національно-визвольної боротьби, ветеран УПА, політв’язень. На сторінках його біографії були і арешти, і допити, заслання, ув’язнення та втечі з тих місць, що складали сталінський ГУЛАГ. Та одна з таких втеч була особливою. Семен Сорока пішки майже за сім місяців, здолавши тисячі кілометрів прийшов в Україну з далекої нині республіки Комі, з під міста Інта.

21 листопада 2017 року, у День Гідності та Свободи на дев’яностому році життя у Кропивницькому Семен Сорока відійшов у вічність.

У 11 років кропивничанин Семен Климович Сорока вступив у ряди УПА та відважно працював зв’язковим. На його очах працівники НКВС спалили живцем його брата, якого він не встиг попередити про небезпеку. Після війни Семена заарештували та вислали до Сибіру. Додому він зміг повернутися лише через 7 років. У 89 років він намагався потрапити в зону АТО, але не пройшов за віком.

У 2015 році Семена Сороку Президент України відзначив орденом “За заслуги” ІІ ступеня – за внесок у боротьбу з тоталітарним режимом.

Історію боротьби та життєву трагедію Семена Сороки, уродженця рівненського села Кричильськ, розповіли у документальному фільмі «Діти перемоги», який вийшов на екрани в ефірі телеканалу 1+1.

Нагадаємо, першою в історії почесною громадянкою міста Кропивницького стала видатна плавчиня-паралімпійка Ольга Свідерська. До цього звання носило назву “Почесний громадянин міста Кіровограда” та “Почесний громадянин міста”.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар