Важливо

Брехня – найгірший спосіб заохотити пацієнтів підписувати декларації з лікарями, – Уляна Супрун

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун спростувала неправдиву інформацію, яку поширюють деякі медзаклади – про те, що нібито з 1 липня люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, зможуть отримувати лише невідкладну допомогу. Міністерка наголосила, що це неправда і попросила повідомляти МОЗ у разі поширення лікарями такої дезінформації.

Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у соцмережі Facebook, інформує Перша електронна газета.

“Брехня – найгірший шлях, який можна обрати, щоб заохотити пацієнтів підписувати декларації з лікарями. Від імені деяких закладів охорони здоров’я розповсюджують неправдиву інформацію, що з 1 липня цього року люди, які не підписали декларацію з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, зможуть отримувати лише невідкладну допомогу. Це неправда.

Одна зі змін, які дає нам трансформація системи охорони здоров’я, це скасування “обязаловки” та зняття бар’єрів в отриманні якісної медичної допомоги, а не навпаки. Право на медичне обслуговування гарантується Конституцією та іншими законами України. Забезпечення цього права безумовно передбачено в період трансформації системи охорони здоров’я.

До 2019 року, коли заклади первинки переходитимуть на нову модель фінансування, вони отримуватимуть кошти за всіх пацієнтів – і тих, які підписали декларації з їхніми лікарями, і тих, які ще не обрали свого лікаря, але звернулися до них за медичними послугами.

Фінансування у перехідний період відбуватиметься за кількома механізмами:

  • Для медзакладів, які увійшли в першу хвилю змін і уклали договори з НСЗУ, гроші почнуть “ходити за пацієнтом”. Оплата здійснюватиметься за базовим тарифом 370 грн за кожну людину, що підписала декларацію, + вікові коефіцієнти (в чотири рази більше за дитину, вдвічі більше за літніх людей тощо).
    Додатково вони отримуватимуть по 240 грн за пацієнтів, які проживають на території обслуговування закладу, але ще не підписали декларацію про вибір лікаря.
  • Медзаклади, які лише готуються підписати договори з НСЗУ, у третьому кварталі отримуватимуть фінансування за принципом медичної субвенції. Наша мета – всі до одного заклади первинної допомоги повинні мати договори з НСЗУ до кінця року.

Обирайте своїх лікарів спокійно, виважено, проте також не затягуйте вибір лікаря до кінця року, адже це, передусім, питання вашого здоров’я та здоров’я сім’ї”, – написала в.о. міністра охорони здоров’я.

Читайте також:

Які послуги будуть надавати сімейні лікарі, терапевти і педіатри з липня

Поширити:

Залишити коментар:

коментар