Важливо

Кіровоградська єпархія відхрещується від антиросійських заяв

Ольга Ткаченко
Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

У неділю, 27 травня, у Кропивницькому нібито розповсюджувалися газети, де від імені митрополита Іоасафа (УПЦ МП) висловлюється підтримка створенню єдиної помісної церкви. Окрім того, на першій шпальті були гучні заяви щодо того, що “Україні час позбавитися кайданів Кремля” і підтримати створення Помісної Православної Церкви. Того ж дня на офіційному сайті УПЦ Кіровоградської єпархії заперечили причетність митрополита до цих газет. Більше того, цю подію назвали “грубою безсовісною провокацією”.

Інформує Перша електронна газета.

“Як відомо, ворог роду людського – диявол – ніколи не дрімає, а у великі свята його витівки посилюються, – заявляє прес-служба єпархії, – Так, сьогодні, в день Святої Трійці, він знайшов собі знаряддя для введення смути серед наших містян. Невідомі (а нам якраз таки відомі) особи сьогодні розповсюдили лже-листівки на макеті нашої єпархіальної газети з посланням ніби то від імені Високопреосвященнішого Іоасафа митрополита Кіровоградського і Новомиргородського. Хочемо попередити, що до даного послання ні митрополит Іоасаф, ні жоден зі священиків міста не має жодного відношення”.

“…прийшов час скинути пути Кремля”

А тепер ближче до тексту. У газетах, причетність до підготовки яких заперечує Кіровоградська єпархія, лунають гучні заяви про те, що Україна повинна мати свою церкву, незалежну від Москви.

“Я був би зрадником своєї церкви, якби в умовах гибелі наших віруючих на сході України від рук російських окупантів, продовжував прославляти Патріарха Кирила – ближнього соратника Путіна. Але я народився і жив у справжньому українському селі Кути на Черкащині, де увібрав в себе любов до України та ненависть до окупантів нашої землі. Тому, брати і сестри во Христі, хочу звернутися до вас – прийшов час скинути пути Кремля!”

Далі у зверненні йдеться про те, що центр Хрещення Русі знаходиться в Києві. А також висловлюється підтримка створення єдиної помісної православної церкви.

“…провокатори на головній сторінці розмістили свій брехливий текст…”

Кіровоградська єпархія заявляє, що текст цього звернення не відповідає офіційній позиції Української Православної Церкви. Далі фрагмент звернення дослівно:

“По-перше, зміст даного псевдо-послання з тих питань, які в ньому містяться, не відповідає ані церковному духу взагалі, ані офіційній позиції Української Православної Церкви та особистій позиції митрополита Іоасафа зокрема. Текст даного звернення є відвертою брехнею, написаний безграмотно та з суттєвими стилістичними помилками в церковних поняттях та термінах. Одразу видно, що текст носить відверто провокативний характер та складений особою, далекою від Церкви.

По-друге, листівка надрукована безсовісно та нагло, кустарним способом, наперекір здоровому глузду. Викравши макет офіційної єпархіальної газети за травень, провокатори на головній сторінці розмістили свій брехливий текст, а інші сторінки просто викинули, не зберігши навіть закінчення опублікованих статей. В цьому легко можна переконатися, проглянувши офіційний випуск номеру газети, який є в кожному храмі міста в друкованому вигляді, а також на офіційному сайті єпархії.

З огляду на це заявляємо, що це є нічим іншим, ніж грубою безсовісною провокацією зі сторони противників Української Православної Церкви в нашому місті. Закликаємо наших громадян бути пильними та не піддаватися на подібні дешеві витівки”.

Відзначимо, Кіровоградська єпархія позиціонує себе як аполітична структура.


Нагадаємо, Верховна Рада України прийняла за основу та вцілому проект Постанови про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні (№8284) – за основу та в цілому. Найкраще скарбничку голосів “проти” поповнила фракція Політичної партії “Опозиційний блок” – 33 голоси із 36.

Уже наприкінці квітня Синодом Вселенського Патріархату прийнято рішення про початок процедур, необхідних для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Читайте також: Митрополит Кіровоградської єпархії Іоасаф нібито не знав, що вітає Путіна

Окрім того нагадаємо, у жовтні 2017 року у Москві проходило засідання Священного Синоду Руської православної церкви, до складу якого увійшов митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф. Під час засідання була направлена привітальна телеграма президенту країни-агресора Володимиру Путіну з нагоди його 65-річчя. У тексті Синод дякує президенту РФ за підтримку та “за багаторічну сумлінну працю й утвердження миру та згоди між країнами”. Кіровоградська єпархія заявляє, що під час Синоду текст привітання не обговорювався і телеграму митрополит не підписував.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Кіровоградська єпархія відхрещується від антиросійських заяв

  1. Ну от тепер нагально і видно без сумнівів, яка церква моськовського патріархату працює на країну окупанта, як її підривний ідеологічний осередок.

Коментарі заборонені.