Важливо

У Кропивницькому розкажуть про радянський терор на території області

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
© jnsm.com.ua

Завтра, 18 травня у Кропивницькому у рамках відзначення 80-х роковин Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 рр. відбудеться засідання «круглого столу» на тему «Розплата за незреалізовану державність: Великий терор 1937-1938 рр. на Кіровоградщині».

Про це Першій електронній газеті повідомили у Державному архіві Кіровоградської області.

У засіданні візьмуть участь:

  • Бабенко Олег Олександрович, директор Державного архіву Кіровоградської області, голова обласної організації Національної Спілки краєзнавців України;
  • Білоус Віктор Борисович, провідний науковий співробітник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат філ. наук;
  • Гончарова Тетяна Вікторівна, начальник відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області;
  • Даценко Василь Всеволодович, член Національної спілки краєзнавців України;
  • Колєчкін Вадим Петрович, головний археограф відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, кандидат історичних наук;
  • Петренко Іван Данилович, головний архівіст відділу археографії та використання документів Державного архіву Кіровоградської області, заслужений працівник культури України;
  • Поліщук Володимир Васильович, краєзнавець, журналіст газети «21-й канал»;
  • Шевченко Борис Леонідович, завідувач наукової редакції комунальної установи «Кіровоградське обласне відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України».

Засідання круглого столу відбудеться 18 травня  о 14.00 в державному навчальному закладі «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» (вул. Велика Перспективна, 55).

У рамках проведення заходу Державний архів Кіровоградської області презентує он-лайн добірку архівних фотодокументів та матеріалів «Червоний терор» на Кіровоградщині».

Початком «Великого терору» став оперативний наказ НКВC СРСР №00447 «Про репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів» від 30 липня 1937 р., затверджений політбюро ЦК ВКП(б) 31 липня 1937 р. Особливу увагу було звернено на «чистку» партійних лав та органів безпеки, що мало забезпечити надалі беззастережне виконання репресивних директив центру. А вже у червні 1937 р. розпочались масові арешти.

Часи «Великого терору» у масовій свідомості населення СРСР позначені тотальним страхом та недовірою. Нічні арешти сусідів, підозри колег на роботі, друзів, родичів, пошук шпигунів та шкідників, острах доносів та обов’язок публічно таврувати ворогів народу були повсякденними.

Після смерті Й.Сталіна було визнано незаконність «Великого терору» та проведено часткову реабілітацію репресованих.

У 1991 році, в останні місяці існування УРСР, було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У ньому вперше в Україні законодавчо засудили і відмежувалися від політичних репресій як методу керування суспільством.

Організатори запрошують бажаючих взяти участь у заході. Для цього треба повідомити про свою участь у засіданні «круглого столу» за тел. 37 31 65 (Тетяна Гончарова).

Поширити:

Залишити коментар:

коментар