Із понеділка Кропивницький може залишитись без тепла, – Кіровоградгаз

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

ВАТ “Кіровоградгаз” заявляє, що з понеділка, 27 листопада, будуть відключені від газопостачання обидва теплогенеруючі підприємства Кропивницького.

Про це йдеться у заяві ВАТ “Кіровоградаз”, яка оприлюднена сьогодні, 24 листопада, на офіційному сайті підприємства.

Текст звернення подаємо без редакції:

“Через систематичне нарощування заборгованості ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» та КП «Теплоенергетик» будуть відключені від газопостачання з 10:00 27 листопада 2017 року.

Станом на 24 листопада 2017 р. – незважаючи на багаторазові нагадування про необхідність отримання номінацій від постачальника природного газу НАК «Нафтогаз України» та погашення заборгованості з розподілу природного газу підприємствами ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» та КП «Теплоенергетик» не вжили жодних заходів щодо урегулювання ситуації.

На даний час заборгованість перед ВАТ «Кіровоградгаз» за послуги розподілу газу становить: ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА»  – 9,96 млн грн, КП «Теплоенергетик»  – 4,51 млн грн.

 Крім того, обидва підприємства не отримали підтвердження надання номінацій від постачальника газу НАК «Нафтогаз України» через заборгованість за використаний газ: ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА»  – 141,2 млн грн, КП «Теплоенергетик» – 183,9 млн грн.

Попри те, що мешканці м. Кропивницького добросовісно розраховуються за спожитий газ і тепло, рівень розрахунків ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» з НАК «Нафтогазом» у 2017 році становив всього 51%, КП «Теплоенергетик» 30%.

Місцева влада самоусунулась від питання забезпечення кропивничан теплом: хоча з середини жовтня поточного року на міського голову та голову Кіровоградської облдержадміністарції були направлені листи з попередженнями про можливе відключення тепловиробників від газу, жодних заходів для запобігання відключенню місцевою владою не було вжито.

За таких умов на сьогодні ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» та КП «Теплоенергетик» здійснюється несанкціонований відбір природного газу із газорозподільних мереж ВАТ «Кіровоградгаз», що є порушенням Кодексу газорозподільних систем. Тому ВАТ «Кіровоградгаз», щоб не покривати результати безгосподарності посадових осіб ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ «УНГА» та КП «Теплоенергетик»,  та не брати на себе постійно зростаючу заборгованість зазначених підприємств, змушений відключити їх від газопостачання”.


Нагадаємо, не дивлячись на те, що міська комісія з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму позачерговому засіданні ухвалила розпочати опалювальний сезон 22 жовтня, у цей день тепло в домівках кропивничан не з’явилося. Через величезні борги кропивницьких теплових підприємств перед НАК “Нафтогаз України” ВАТ “Кіровоградгаз” відмовився подавати паливо на підприємства.

25 жовтня міська влада заявила, що у Кропивницькому були запущені в роботу усі котельні, крім найбільшої – Південно-Західної. Опалювати почали 534 житлових будинки із 797, що мають централізовану систему опалення.

Разом з тим, адміністрація ВАТ “Кіровоградгаз” звинувачує теплогенеруюче підприємство ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” у несанкціонованому відборі природного газу з розподільних мереж і констатує, що за ці об’єми блакитного палива підприємство заплатить за подвійним тарифом.

У відповідь на звинувачення “Кіровоградгазу”, “Кіровоградтепло” відповідає, що “старі” борги накопичуються не з провини підприємства, зокрема, внаслідок несвоєчасної компенсації різниці в тарифах та багатомільйонної заборгованості населення й бюджетних організацій за централізоване опалення.

Станом на 6 листопада 2017 року заборгованість споживачів ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” складає понад майже 158,5 млн грн.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар