Керівнику кропивницької колонії апеляційний суд учетверо зменшив розмір застави

Керівник УВП №14 Сергій Пазилов / судове засідання 20.10.2017

Апеляційний суд Кіровоградської області учетверо зменшив розмір застави для керівника Кропивницької установи виконання покарань №14 Сергію Пазилову. Тепер підозрюваний у хабарництві зможе вийти на волю заплативши 32 тис. грн.

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Кіровоградської області розглянула апеляційну скаргу, подану начальником державної установи Кропивницька УВП №14, 30 жовтня.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт суду.

Нагадаємо, 20 жовтня, у Ленінському райсуді Кропивницького керівнику Кропивницької установи виконання покарань №14 Сергію Пазилову обрали запобіжний захід у вигляді 60 діб тримання під вартою з можливістю сплати застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів, тобто 128 тис. грн.

За результатами апеляційного розгляду колегія суддів апеляційного суду постановила:

  • Апеляційну скаргу підозрюваного – задовольнити частково.
  • Ухвалу слідчого судді Ленінського районного суду м. Кіровограда від 20.10.2017 року щодо підозрюваного – скасувати.
  • Постановити нову ухвалу, якою клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою – задовольнити.
  • Обрати стосовно підозрюваного міру запобіжного заходу – тримання під вартою строком на 60 діб.
  • Визначити підозрюваному заставу у межах 20 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 32 000 грн, яка буде достатньою для забезпечення виконання підозрюваним обов’язків передбачених КПК України.

Нагадаємо, у Кропивницькому під час спроби дати хабар працівнику прокуратури затримали начальника ДУ «Кропивницька установа виконання покарань № 14», який намагався “купити сліпоту” прокуратури. За даними прокуратури, посадовець неодноразово намагався домовитися, щоб держструктура “не помічала” порушень у роботі колонії. СБУ називає суму 10 000 грн, які керівник УВП збирав з осіб, які знаходяться в установі виконання покарань.

19 жовтня, представники прокуратури зібрали на брифінг журналістів, щоб розповісти які саме порушення намагався “відкупити” начальник Кропивницької УВП, пропонуючи хабар прокурору. За словами прокуратури, там ув’язнені вільно розгулюють приміщеннями, мають ключі від камер, зберігають у камерах молотки, ломи та ножі, таблетки, шприци та алкоголь. Окрім того, в колонії, де утримується понад 600 в’язнів, з необхідних 5 рубежів охорони працює лише один, системи відеонагляду та сигналізації дають постійні збої, а двері у більшості камер не змінювалися з 1908 року.

Також зазначимо, що близько тижня тому прокуратура області розпочала кримінальне провадження за фактом грубого порушення законодавства про працю службовими особами ДУ «Кропивницька установа виконання покарання № 14». Зокрема, одиноку матір малолітньої дитини неодноразово залучали до робіт у нічний час, до надурочних робіт та робіт у вихідні дні.

Крім того, прокуратура Кіровоградщиниі регулярно проводить перевірки дотримання норм ЗУ «Про попереднє ув’язнення» в діяльності ДУ «Кропивницька УВП №14». За результатами однієї з них виявлено ряд порушень. Зокрема, в установі не реалізуються державні гарантії щодо охорони здоров’я ув’язнених. Матеріально-побутові умови не відповідають правилам санітарії та гігієни. Ряд приміщень потребують негайного ремонту.

Незадовго до того у Кропивницькій установі виконання покарань № 14 прокуратура також виявила численні порушення. Зокрема, недотримання норм жилої площі, неповна ізоляція осіб, непостійний нагляд та неналежне медичне забезпечення.

На початку року співробітниками Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрито на хабарництві одного з оперативних працівників Кропивницької виправної колонії. Правоохоронці встановили, що старший лейтенант вимагав від знайомої засудженого оргтехніку для установи на суму п’ять тисяч гривень за переведення чоловіка до іншої колонії з пом’якшеним режимом утримання.

В’язні з ключами від камер, ножі та шприци: які порушення керівник колонії намагався “відкупити” за 10 тис. грн

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до Керівнику кропивницької колонії апеляційний суд учетверо зменшив розмір застави

Коментарі заборонені.