Важливо

Комісія міськради обирає директорів шкіл упереджено та необ’єктивно – батьківська рада Кропивницького

Дмитро Васильєв
Громадський транспорт, житлово-комунальне господарство, торговельні кіоски, інфраструктура міста, державні закупівлі, спорт, місцева політика, - це перелік тем, на які я, як журналіст, звертаю особливу увагу. Але цей перелік не є вичерпним! Для мене важливо усе, що хвилює наших читачів і потребує висвітлення.
Контакт: Facebook Telegram
зображення: proaction.pro

Батьківська рада Кропивницького оприлюднила заяву в якій члени ради розкритикували організацію роботи атестаційної комісії міськради по відбору претендентів на призначення керівниками закладів освіти. На думку батьків школярів, комісія упереджено та необ’єктивно обирає кандидатів, оскільки тестові завдання претендентів не є анонімними, голосування не є таємним, а члени комісії є особами залежними від керівника управління освіти.

Своє звернення до начальниці управління освіти міськради Лариси Костенко члени батьківської ради Кропивницького оприлюднили на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Представники ради були присутні на засіданнях атестаційної комісії управління освіти з відбору претендентів на вакантні посади керівників 5 шкіл, які проходили у міській раді Кропивницького 21-22 серпня. Щодо процедури відбору члени батьківської ради висунули ряд претензій:

  • тестові (письмові) завдання для кандидатів були із зазначенням прізвищ (не шифрування!), що не забезпечує анонімності та об’єктивності оцінювання знань;
  • не були чітко прописані критерії, за якими члени комісії оцінюють концепції розвитку шкіл;
  • голосування членів комісії не було таємним;
  • більшість членів атестаційної комісії – люди, які перебувають у підпорядкуванні міського управління освіти, а очолює його керівник управління.

На думку членів батьківської ради, вищезазначені фактори унеможливлюють незалежне оцінювання кандидатів членами комісії.

Очільниці освітнього управління рекомендували усунути недоліки конкурсного відбору та врахувати зауваження від батьківської ради м. Кропивницький, а також проводити відбор претендентів на вакантні посади керівників керуючись постановою Кабміну №827 “Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності“.

На думку батьків, оцінювання кандидатів має бути зрозумілим, об’єктивним та таємним.

Аналогічне звернення члени батьківської ради надіслали і міському голові Кропивницького Андрію Райковичу.

Нагадаємо, 22 серпня атестаційна комісія міськради обрала кандидатів на посади директорів п’яти кропивницьких шкіл – ЗОШ №2 – Інну Базеко, ЗОШ №10 – Валентину Богачук, ЗОШ №4 – Оксану Павленко, НВО №32 – Анну Ніжнікову та гімназію №9 – Олександра Євмінова.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

Будьте першим, що прокоментував

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована.


*