Важливо

На Закарпатті курсуватиме вузькоколійний ретро-паровоз із Кіровоградщини

У місті Гайворон  на залізничну платформу завантажили паровоз ГР-280 для подальшого транспортування на Закарпаття.

Про це повідомляє Перша електронна з посиланням на особистий сайт голови Закарпатського ОДА Геннадія Москаля.

Використання ретро-паровоза на Закарпатті було задумане на початку року для відродження та популяризація Боржавської вузькоколійки. В останні місяці проект кілька разів перебував на межі зриву через технічні причини, однак завдяки наполяганню Геннадія Москаля, котрий неодноразово звертався до керівництва Мінінфраструктури та Укрзалізниці, його вдалося повернути «до життя».

– Перед транспортуванням ретро-паровоза на Закарпаття Боржавську вузькоколійку разом із залізничниками ретельно оглянули радник міністра інфраструктури України Себастіан Тролле та голова громадської організації Міхаел Шнеебергер (пан Шнеебергер свого часу з нуля відновлював вузькоколійку в Румунії),- повідомляє Геннадій Москаль.

Для довідки: Паровози серії «ГР» виготовлялися в Німеччині з 1947 по 1956 року в рамках репарації Радянському Союзу. На сьогодні в Україні збереглося всього кілька справних паровозів ГР, один із яких – у м.Гайворон на Кіровоградщині. Ще кілька паровозів цієї серії встановлені в різних містах як пам’ятники.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до На Закарпатті курсуватиме вузькоколійний ретро-паровоз із Кіровоградщини

Коментарі заборонені.