Важливо

Рух по колу у Кропивницькому: комісія з безпеки дорожнього руху погодила встановлення нових знаків (СХЕМА)

Учора, 24 травня, у міській раді Кропивницького засідала Комісія з питань безпеки дорожнього руху. Члени комісії погодили зміни до дислокації дорожніх знаків, щоб урегулювати рух автомобілів на перехрестях з круговим рухом. Після внесення змін до статті 41 Закону України “Про дорожній рух” (щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу), які Верховна Рада прийняла 4 квітня, у Кропивницькому виникла потреба встановлення додаткових дорожніх знаків, хоч законопроект і не передбачав цього.

Члени комісії розглянули детально пропозиції проектувальників по встановленню додаткових знаків на кожному перехресті з круговим рухом у Кропивницькому. Таких у нашому місті шість:

  1. по вул. Короленка біля аеропорту;
  2. по вул. Євгена Маланюка (Площа Дружби Народів);
  3. по проспекту Університетському, що на 101-му мікрорайоні;
  4. на площі Богдана Хмельницького;
  5. по вул. Кримській;
  6. по просп. Інженерів.

Круговий рух на перетині вул. Короленка, Толстого, Романа Шухевича та Олександрівського шоссе

Перехрестя біля аеропорту члени комісії вирішили обладнати додатковими знаками 2.1. “Дати дорогу” та 4.10 “Круговий рух”. Крім того, до знаків додадуть таблички 7.8. “Напрямок головної дороги” та відновлять знаки 4.2, які вказують напрямок руху.

Запропонована схема руху на круговому перехресті біля аеропорту, до якої внесли незначні уточнення, виглядає отак:

для перегляду зображення у повному розмірі натисніть СЮДИ

Круговий рух на перетині вул. Євгена Маланюка, Полтавської та Андрія Матвієнка

На перехресті на Площі Дружби Народів так само обладнають додаткові знаки 2.1. “Дати дорогу” та 4.10 “Круговий рух”, а також додадуть таблички 7.8. “Напрямок головної дороги”. Крім того, зі сторони вул. Євгена Маланюка та Полтавської встановлять знаки, які вказуватимуть напрям руху по смугах.

Схема руху на цьому круговому перехресті виглядає отак:

для перегляду зображення у повному розмірі натисніть СЮДИ

Круговий рух на перетині вул. Мурманської з просп. Університетським та Промисловим

Це перехрестя на 101-му мікрорайоні так само обладнають додатковими знаками 2.1. “Дати дорогу”, 4.10 “Круговий рух” і табличками 7.8. “Напрямок головної дороги”.

Крім того, на відрізку дороги всередині кола, заборонять рух. Там встановлять два знаки 3.21. “В’їзд заборонено”. Зі сторони просп. Університетського також встановлять знаки “Рух по смугах” та 1.5.1 “Звуження дороги”.

для перегляду зображення у повному розмірі натисніть СЮДИ

Круговий рух на площі Богдана Хмельницького

Це кругове перехрестя, як і решту, обладнають додатковими знаками 2.1. “Дати дорогу”, 4.10 “Круговий рух” і табличками 7.8. “Напрямок головної дороги”.

На цьому перехресті зміни найбільше торкнуться водіїв автобусів, які паркуються безпосередньо біля площі Богдана Хмельницького через дорогу від лялькового театру та решти водіїв, які звикли ставити свої автівки біля площі. Стоянку на узбіччях безпосередно біля овалу площі забронять. Відповідно там встановлять два знаки 3.34. “Зупинку заборонено”. Кінцеву стоянку маршрутних автобусів № 274 звідти перенесуть на вул. Шульгіних у район 4-ї школи та ДЮЦу. Але відстій автобусів буде перенесено туди лише після встановлення знаків і ямкового ремонту вул. Шульгіних.

Крім того, на виїзді з парковки будинку побуту встановлять знак 4.4 “Рух прямо або праворуч”.

для перегляду зображення у повному розмірі натисніть СЮДИ

Обговорення організації руху на перехрестях з круговим рухом по вул. Кримській та по просп. Інженерів викликали найбільш бурхливі обговорення. Члени комісії не змогли відразу визначитись із рішенням по цим ділянкам і вирішили влаштувати виїзні засідання комісії і безпосередньо на місці визначитись із пропозиціями щодо нових знаків.

Після того, як члени комісії визначаться із дислокацією знаків на усіх шести перехрестях з круговим рухом, проектанти нанесуть їх на схему.  Директор кропивницької філії ДП УМВС України “Інформ-ресурси” в Кіровоградській області Олександр Шумейко повідомив, що їм для виготовлення і встановлення цих знаків знадобиться тиждень-два.

А коли усі нові знаки вже буде встановлено, водіїв проінформують про це через ЗМІ, а безпосередньо на дорогах за допомогою інформаційно-вказівних знаків 5.64. “Зміна схеми руху”.

Нагадаємо, 28 квітня в Україні вступили в силу зміни до статті 41 Закону України “Про дорожній рух” щодо пріоритетності транспортних засобів, які рухаються по колу.

Читайте також:

Хаотичний рух по колу у Кропивницькому: знаків немає, водії про нововведення не знають

Поширити:

Залишити коментар:

коментар