У суботу в Кропивницькому відбудеться громадське обговорення питань, які спричинили політичну кризу в міськраді

Люблю писати про хороші, мотиваційні, цікаві історії. Пишу про людей, які хочуть і вміють робити важливі речі. Слідкую за оновленнями в сфері реформ і намагаюся писати про складне простими словами)
Контакт: Facebook Telegram

Раніше Перша електронна повідомляла про те, що питання, через які блокується робота міськради Кропивницького, планують винести на громадські слухання. Наразі прес-служба міськради повідомила, що влада визначилася з часом проведення обговорення – 29 квітня 2017 року в приміщенні Кіровоградської міської ради (кімната 426). Початок роботи о 14.00.

“У зв’язку із ситуацією, що склалася в міській раді, непорозумінням між депутатами, блокуванням роботи постійних комісій та сесій міської ради, обговоренням вимог, висунутих представниками частини депутатського корпусу в колективному депутатському зверненні від 29 березня 2017 року, враховуючи пропозиції депутатів, представників Громадської ради при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради, для відновлення конструктивної роботи, пропонується провести громадське обговорення”, – йдеться у повідомленні.

Міська рада запрошує взяти участь у громадському обговоренні питань, зазначених в колективному депутатському зверненні:

  • депутатів Кіровоградської міської ради сьомого скликання;
  • керівників виконавчих органів міської ради;
  • керівників комунальних закладів та підприємств міста;
  • представників підприємств-перевізників, що обслуговують міські маршрути загального користування;
  • представників засобів масової інформації та громади міста Кропивницького.Нагадаємо, 1 серпня 2016 року, депутати 5 фракцій міськради заявили про те, що переходять в опозицію до більшості, яка сформувалась під час голосування за кандидатуру Наталії Дзюби на посаду заступника міського голови. Тоді у міській раді чітко виокремилася більшість з Андрієм Райковичем у складі та меншість, яка пішла у опозицію.

Напередодні 2 засідання 8 сесії під час погоджувальної наради у Андрія Райковича, яка відбулася 14 березня, усі політсили органу місцевого самоврядування начебто дійшли згоди щодо формування порядку денного, який став каменем спотикання під час 1 засідання 8 сесії 21 лютого. Але щойно обранці громади почали рухатися за порядком денним, виявилося, що не все так просто.

Депутати і міський голова посварилися через порядковий номер питання Про відміну рішення виконкому від 16.02.2017, яким було підвищено тарифи на проїзд. Поки частина депутатів спілкувалася із журналістами у сесійній залі було таки прийняте те питання, через яке посварилися депутати.

Незважаючи на скасоване рішення виконкому про здорожчання вартості проїзду у Кропивницькому, тарифи залишаться підвищеними. А подальше вирішення питання неодмінно зайде у судову площину.

30 березня, так і не розпочався розгляд питань сесії міськради, оскільки демократична опозиція депутатів у той час давала прес-конференцію щодо конфлікту, який виник у міськраді. Відповідно, не зібрався кворум. Керівництво міськради поїхало у прес-клуб, аби поговорити з колегами.

Депутати демократичної опозиції стверджують, що вони з’являться на сесії Кіровоградської міської ради лише після того, як будуть виконані всі їхні вимоги до влади міста.

7 квітня декілька сотень учнів профтехучилищ та представники бюджетних установ пікетують міську раду. Люди вимагають, щоб міська рада відновила свою роботу, адже їм затримують фінансування.

Політична криза у Кропивницькому набуває ще більших масштабів – 7 квітня, у той час, поки міський голова і депутати більшості проводили сесійне засідання за участю 21 депутата, один з обранців від демократичної опозиції Володимир Смірнов, подав заяву до СБУ про спроби повалення конституційного ладу в Україні. А присутні у залі депутати ухвалили звернення до правоохоронних органів про припинення правопорушень відсутніми у залі депутатами.

21 квітня вперше за останній місяць у міській раді Кропивницького відбулася спроба діалогу між представниками більшості і опозиції. Сторони намагалися пояснити один одному свої аргументи за посередництва Громадської ради при виконавчому комітеті, яка внесла до порядку денного свого чергового засідання питання ефективності діяльності міської ради.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до У суботу в Кропивницькому відбудеться громадське обговорення питань, які спричинили політичну кризу в міськраді

  1. Треба працювати 1 не буде кризи пол1тично1.Менше зас1дати,а закатавши рукави.
    ппрацювати.Бачте, вони почубилися за ласий кусок пирога.Н1як не можуть под1лити дох1дне корито.

Коментарі заборонені.