Важливо

На місці напівзруйнованих “Пантер” у Кропивницькому пропонують обладнати сучасний скульптурно-фонтанний комплекс

За 30 років свого існування скульптурно-фонтанний комплекс “Пантери” у Кропивницькому пережив не один набіг вандалів: із усього котячого сімейства лишився тільки тато, а систему фонтанів знищено повністю. У рамках одного із проектів “Громадського бюджету” кропивничанин запропонував план реставрації цього комплексу і додав у нього власне бачення того, як зробити це місце окрасою міста Кропивницький.

Скульптурно-фонтанний комплекс “Пантери” було встановлено в 1987 році між кінотеатром «Зоряний», дитячою міською поліклінікою №1, Кібернетичним коледжем, Кіровоградським обласним краєзнавчим музеєм і Площею Героїв Майдану. Скульптура зображає родину пантер: мама, тато і троє діток.

За 30 років комплекс неодноразово псували вандали: було зруйновано водоспади, системи русел із містками та одну з п’яти скульптур – мами-пантери. Щоб зберегти скульптури трьох дитинчат, їх перемістили в дитячу поліклініку. Від котячого сімейства на кам’яному постаменті залишився тільки тато-пантера.

Для того, щоб дати комплексу “друге життя” кропивничанин запропонував проект реконструкції скульптурної групи “Пантери” у конкурс міськради «Громадський бюджет». За попереднім підрахунком для реалізації задуманої проекту необхідно 770 тисяч гривень.

“Своїм проектом я хочу зробити гідну візитівку нашого міста – комплекс “Пантери” з фонтанами та водоймами, які будуть світитися. Нам, мешканцям Кропивницького, потрібен красивий центр міста, де було б приємно відпочивати самому чи з друзями, який не соромно показувати гостям. Завдяки механізму “громадського бюджету” у нас є можливість отримати фінансування проекту. Тому прохання до всіх небайдужих, підтримати голосом проект по реконструкції”, – розповів ініціатор проекту реконструкції скульптурно-фонтанного комплексу “Пантери” Євген Новосьолов.

Якщо проект отримає фінансування, його реконструкцію планують завершити до кінця цього року:

“Якщо проект переможе, то ми плануємо закінчити реставрацію вже до кінця 2017 року. Проект передбачає заміну деяких бетонних плит, створення нових фонтанів і скульптур. Тажож хочемо висадити дерева й кущі, поставити там додаткові лавки та урни”.

Проголосувати за проект можна в інтернет-голосуванні на сайті Кіровоградської міської ради або в приміщенні міської ради на першому поверсі (вхід зі сторони вул. Гоголя). Голосування триватиме до 3 травня поточного року.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до На місці напівзруйнованих “Пантер” у Кропивницькому пропонують обладнати сучасний скульптурно-фонтанний комплекс

  1. … и лавочки на солнцепеке. Красота ради красоты, а посидеть в жару негде

Коментарі заборонені.