Важливо

В управлінні освіти Кропивницького «загубився» понад мільйон гривень?

Показники витрат на харчування управлінням освіти міськради Кропивницького за грудень 2015 відрізняються від показників зареєстрованих на порталі “E-date”.

Про це повідомили активісти Всеукраїнського руху проти політичної корупції “Під контролем” Дмитро та Олена Сінченки під час прес-конференції за результатами моніторингу фінансової діяльності управління освіти міськради Кропивницького сьогодні, 18 серпня.

Так за даними Дмитра Сінченка за півроку відкриті торги проводились лише по закупівлі харчових продуктів. Найбільшими постачальниками харчів для навчальних закладів міста стали ТОВ “УкрПродДонСервіс” та СТ “Добра”. Ремонти у школах виконувало відоме з попереднього моніторингу управління ЖКГ міста ТОВ «Златопілля», отримуючи підряди в обхід тендерної процедури.

За даними презентованої активістами таблиці, різниця між сумами витрат на харчування, які надало управління освіти, та сумами, що є в реєстрі “E-date” лише за грудень 2015 року становить 314 тисяч 379 гривень.

“Чому так, можна лише припустити: або управління освіти свідомо не надало правдивої відповіді, або просто помилилось, або в управлінні подвійна бухгалтерія”, – зазначив Дмитро Сінченко.

Крім того, Олена Сінченко зауважила, що різниця в сумах простежується кожного місяця, проте вона є дещо меншою ніж у грудні. За словами активістки, те, що найбільша різниця простежується саме в останній місяць року, пояснюється тим, що в цей період потрібно посписувати усі “залишки”.

Загалом за 7 місяців різниця у показниках становить більше мільйона гривень.

Ще однією проблемою стали завищені ціни, за якими були здійснені закупівлі. Так, було виявлено закупівлю сухофруктів за ціною від 50 до 56 грн за кг, тоді як в інтернеті активістам вдалось знайти пропозиції від 15 до 24 грн. І так – по багатьох інших товарах.

«В ході моніторингу ми дійшли до висновку, що в управлінні відбувається заниження суми закупівель, завищення ціни товарів, невідповідність сум, які були перераховані, із тими, які були у офіційній відповіді на інформаційний запит. Це – результат недостатньої прозорості операцій управління», – переконаний координатор «Під контролем» в області Дмитро Сінченко.

Вирішення проблеми активісти вбачають у проведенні фінансового аудиту роботи управління освіти та в обов’язковому проведенні всіх операцій через систему електронних закупівель «ProZorro».

Поширити:

Залишити коментар:

коментар