Важливо

На “однушку” у Кропивницькому можна назбирати за 3,6 роки – експерти

У національній валюті квартири дорожчають, проте через девальвацію гривні продавцям доводиться знижувати ціни в доларах.

В Україні, як відзначають ріелтори, дешевшають квартири на вторинному ринку житла. Як каже експерт в сфері нерухомості Максим Бабуряк, українці через складну економічну ситуацію бояться інвестувати гроші в покупку нерухомості, в результаті чого власники змушені переглядати ціни. Тільки в столиці за рік в доларах квадратний метр подешевшав на 10%.

Зокрема про ситуацію у Кропивницькому аналітики розповіли сайту “Сегодня.ua”, щоб накопичити на квартиру у місті, треба як мінімум зібрати 43,5 середніх зарплат (це якщо ви отримуєте зарплату 4000-5000 на місяць). Тобто, за 3,6 роки, відкладаючи свою зарплату, можна назбирати на однокімнатну квартиру в обласному центрі.

Зокрема, середня зарплата в Києві – 8550 гривень, повідомляє Державна служба статистики. За рік можна назбирати 30 тисяч гривень. Щоб купити саму скромну “однушку”, відкладати доведеться 19 років. При цьому варто врахувати, що за цей час в результаті девальвації гроші можуть знецінитися. Якщо кошти покласти на депозитний рахунок в банку (середня по Україні ставка – 25% річних) необхідну суму можна накопичити за 7 років. З огляду на співвідношення вартості квартири і середньої зарплати, найлегше назбирати на житло в Кропивницькому (Кіровограді). Місцевим жителям для покупки квартири знадобиться в середньому 43,5 зарплат, а в Києві – 120 зарплат. Щоб гроші не знецінилися, їх можна збирати на валютному рахунку – в доларах.

07.11_realty_map_rus

Як змінилися ціни за рік. Фото: OLX

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

1 коментар до На “однушку” у Кропивницькому можна назбирати за 3,6 роки – експерти

  1. Так, в порівнянні з київськими цінами, в будь-якому іншому місті України можна назбирати на власне житло, як мінімум, вдвічі швидше і коштуватиме воно вдвічі дешевше. І це при тому, що наведена середня вартість житла відрізняється від реальних цін на продаж квартир в Києві http://100realty.ua/uk/realty_search/apartment/sale – на цьому сайті, який спеціалізується саме на столичній нерухомості, можна в цьому переконатися. Пропозицій з продажу бюджетних малометражок дуже мало (5-10%) і вони швидко знаходять своїх покупців, в той час як значна частка ринку переповнена квартирами вартістю від 2 млн грн і на них треба збирати вже не 19, а 38 років.
    За умов грамотно проведеної децентралізації економіки в нашій державі, можна було б без проблем забезпечити рівномірний розподіл робочих місць, а значить і населення по переважній більшлості обласних центрів, тим самим знизивши попит в столиці і збільшивши його в регіонах. Однак, наразі це нікому з можновладців не цікаво і, мабуть, не вигідно.

Коментарі заборонені.