Долинська громада приєдналася до коаліції “Енергетичний перехід”

© Cleanleap

До Коаліції “Енергетичний перехід” доєдналася Долинська міська територіальна громада Кіровоградської області. Громада здійснила лише перші кроки у напрямку енергонезалежності, проте уже має позитивні результати.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на коаліцію.

З початку 2024-го року у місті запрацювало кілька сонячних електростанцій потужністю від 20 до 25 кВт. Станції були встановлені для економії електроенергії у двох адмінбудівлях та для забезпечення функціонування будівель та споруд водозаборів свердловин № 5 та 7 Лозуватської дільниці Долинського водозабору. На всі комплектуючі складові та виготовлення проектно-кошторисної документації були виділені кошти із місцевого бюджету громади у розмірі 965 824,00 грн.

Уже за січень-серпень 2024-го року громада отримала 39 404 кВт економії електроенергії від запланованого обсягу. Найбільше економії було здійснено, звичайно, у літній період.

Окрім цього міська рада працює у напрямку стимулювання бізнесу до розвитку відновлюваних джерел енергії. Так, місцевою радою було прийнято рішення «Про надання дозволу на виготовлення детального плану території на земельні ділянки орієнтовною загальною площею 7,4885 га за межами населеного пункту під розміщення вітряних електричних станцій» ТОВ «Козак Енерджі» щодо намірів розмістити вітрові електричні станції на 15 земельних ділянках.

Громада задекларувала свої наміри й надалі розвиватися у сфері ВДЕ шляхом приєднання до Коаліції “Енергетичний перехід”.

“Насамперед це дасть змогу для зростання соціально-економічного розвитку громади та економіки України в цілому, покращення соціальних стандартів, створення нових можливостей для молоді, підняття громади на новий рівень в енергозабезпеченості.

Сфера ВДЕ особливо важлива для громади, оскільки основними джерелами енергії будуть вітер, сонце і біомаса, крім того, монтаж цих установок, що працюють на ВДЕ швидкий і дешевший у порівнянні з будівництвом великих теплових електростанцій. Саме це значно може збільшити частку альтернативної енергії в громаді”, – пояснила перша заступниця Долинського міського голови Наталія Терентьєва.

Нагадаємо, торік у Кропивницькому запрацював Офіс декарбонізації та енергоефективності.

Читайте такожТепловий насос і сонячна електростанція: приклад зеленого відновлення країни

Поширити:

Залишити коментар:

коментар