Важливо

У державного підприємства СхідГЗК новий керівник

Виконуючим обов’язки генерального директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» призначили Сергія Шовгелю.

Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією Міністерства енергетики України.

Screenshot 1

Колективу його представив міністр енергетики Герман Галущенко учора під час робочого візиту на підприємство. Також міністр провів нараду з керівництвом комбінату щодо перспектив урановидобувної галузі. Ішлося про інтенсифікацію видобутку урану, що дозволить у більшій мірі забезпечувати українські АЕС сировиною для виготовлення ядерного палива.

Галущенко відмітив, що нині зростає світовий попит на уран, тому розвиток галузі дозволить вітчизняному виробнику виходити на світові ринки і продавати продукцію за конкурентними цінами.

Нагадаємо, до складу підприємства СхідГЗК входять три шахти з видобутку уранової руди – Інгульська, Смолінська і Новокостянтинівська, а також ураноперероблюючий комплекс. Кілька років навколо держпідприємства триває фінансовий скандал. Цієї весни шахтарі почали влаштовувати масові акції протесту. Влітку вони цілодобово перекривали основні автошляхи Кіровоградщини, вимагаючи погашення зарплатних боргів та налагодження нормальної роботи шахт. Доки гірники протестували і відмовлялися спускатися в шахти, ДП «Схід ГЗК» розмістив оголошення про появу нових вакансій на підприємстві.

Ситуація стала критичною – адмінбудівлю ДП «Схід ГЗК» та Щербаківську Балку, де зберігаються шлами, радіоактивні відходи від роботи, відключили від електроенергії за борги. Лише у серпні держава знайшла фінансовий ресурс, щоб частково вирішити проблеми підприємства.

image002

image004

Поширити:

Залишити коментар:

коментар