Сім ОТГ із Кіровоградщини ще не отримали додаткову дотацію на освіту та медицину

У Кіровоградській області додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я не отримають Попельнастівська, Піщанобрідська, Мар’янівська, Дмитрівська, Приютівська сільські ОТГ, Добровеличківська та Новопразька селищні ОТГ.

Про це Першій електронній газеті повідомила консультантка з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУ Валентина Остапчук.

“Відповідно до Бюджетного кодексу України додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я спрямовується на видатки на загальноосвітні навчальні заклади, оплату комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я, – прокоментував консультант Офісу реформ Кіровоградського РВ АМУ Анатолій Абрамов. – Таким чином, 7 ОТГ Кіровоградщини будуть змушені вже з січня нинішнього року фінансувати заробітну плату непедагогічного персоналу, енергоносії для закладів освіти і медицини виключно з власних надходжень”.

Порівняно із більшістю регіонів України ситуація на Кіровоградщині не критична.

Наприклад, у відповідності із затвердженим Порядком та розподілом додаткової дотації майже 65% додаткової дотації залишилось у обласному бюджеті Чернігівської області, а у Волинській області вона не передбачена чотирьом містам обласного значення – Луцьку, Ковелю, Володимиру-Волинському та Нововолинську, а також 13 ОТГ.

Читайте також: Децентралізація на Кіровоградщині: у 2019 році прогнозують приєднання територій до вже діючих ОТГ

Загалом по Україні 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70% всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації, для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, – лише 13,5%.

Розподіл цієї дотації погоджено відповідним рішенням Уряду від 16 січня 2019 року на основі проектів рішення підготовлених за даними обласних державних адміністрацій, які не врахували інтереси окремих ОТГ. Тож на даний момент Асоціація міст України заявляє про несправедливий та недемократичний розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

Асоціація міст України як захисник та представник інтересів громад звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити вищезазначене рішення Уряду та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

Нагадаємо, Захарівська сільрада планує приєднатися до Новоукраїнської ОТГ.

Читайте також: ОТГ із Кіровоградщини виграла “транспортний” проект від “U-LEAD з Європою”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар