Важливо

Децентралізація на Кіровоградщині: у 2019 році прогнозують приєднання територій до вже діючих ОТГ

Проаналізувавши стартові позиції та можливі перспективні рішення консультанти Офісу реформ дійшли висновку, що у 2019 році на Кіровоградщині домінуватимуть процеси приєднання території до вже діючих об’єднаних територіальних громад.

Про це Першій електронній газеті повідомили у прес-службі Кіровоградського РВ АМУ.

Після успішного досвіду приєднання Першотравенської сільської ради до Компаніївської ОТГ, на сьогодні до проведення довиборів готові декілька території, які планують приєднатись до Дмитрівської, Соколівської, Первозванівської і тієї Компаніївської об’єднаних територіальних громад.

“Подібні процеси можливо розпочнуться і навколо інших ОТГ, оскільки більшість з них створені у, так би мовити, не повному форматі, як то передбачає Перспективний план області. Нині вже можна говорити, що для покращення спроможності громади потребують укрупнення, де кількість населення не перевищує п’яти тисяч осіб”, – зазначає консультант з правових питань проекту “Пульс” Вікторія Нижник.

Процес утворення нових громад на території області також не зупиниться – прогнозують експерти. До кінця року завершиться формування Новомиргородської міської, Злинської сільської ОТГ, які створюються у відповідності до Перспективного плану. Об’єднавчі процеси активізувались також в Знам’янському, Устинівськогому, Новгородкіському, Кропивницькому районах.

Станом на 1 січня 2019 року на території області діє 20 ОТГ, всі вони визнані спроможними і перейшли на прямі міжбюджетні стосунки. Призначення перших виборів наразі очікує Петрівська селищна ОТГ, яка утворилась наприкінці 2018 року.

Нагадаємо, Захарівська сільрада планує приєднатися до Новоукраїнської ОТГ.

Читайте також: ОТГ із Кіровоградщини виграла “транспортний” проект від “U-LEAD з Європою”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар