“Екостайл” говорить про тиск на компанію і називає звинувачення прокуратури “екологічним рейдерством”

Кропивницька окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом забруднення підземних вод, звинувачуючи компанію “Екостайл” у порушенні правил експлуатації міського сміттєзвалища. Проте керівництво компанії дії екологічної інспекції та окружної прокуратури вважає тиском на бізнес та “екологічним рейдерством”.

Таку заяву опублікували на сторінці компанії “Екостайл” у Facebook, повідомляє Перша електронна газета.

Текст відповіді подаємо без редакції:

Компанія «Екостайл» взяла в експлуатацію міське сміттєзвалище у 2018 році, коли воно було повністю непридатним для експлуатації, і від якого страждали мешканці всього міста, і особливо Завадівки, через постійне горіння, задимлення і розповсюдження сміття.

За майже чотири роки діяльності компанії, сміттєзвалищу вдалося продовжити життя на десятки років.

Компанія закупила спецтехніку і зменшила площу експлуатації території з 18 до 4 га. Встановила систему дегазації для перетворення небезпечного метану в біогаз – пробурили вже 52 свердловини. Налагодила роботу сортувальної лінії у цілодобовому режимі. Облаштовала відстійники для збору фільтрату з тіла полігону, що попереджає забруднення підземних вод.

І який, в свою чергу, відкачується для поливу тіла сміттєзвалища, як передбачено правилами експлуатації. Це невід’ємний процес утрамбовки тіла сміттєзвалища і поверхневий процес, який унеможливлює проникання у підземні води.

Сміттєзвалище хаотично і неконтрольовано накопичувало відходи з 1953 року. І лише за 4 роки «Екостайлу» вдалося вивести його в десятку лідерів серед полігонів в Україні, які дотримуються правил експлуатації.

Керівництво компанії досі не ознайомлене з кримінальною справою, в рамках якої, начебто, і проведено якесь розслідування, а публічні виступи представників державної екологічної інспекції Придніпровського округу мають відверто упереджений характер. Більше того, ТОВ «Екостайл» не отримало жодного офіційного листа чи звернення, які б попереджали або інформували про перевірку чи порушення – кримінальна справа, миттєва судова ухвала і демонстративне силове вторгнення на територію сміттєзвалища в той час, коли доступ до нього відкритий з усіх боків. Ніяких зразків підземних вод ніхто з представників прокуратури, слідчих чи інших залучених спеціалістів не брали, і офіційні висновки прокуратури про масштаби забруднення не мають під собою жодних доказових підстав, оскільки ні на території сміттєзвалища, ні поряд з ним немає свердловин для забору зразків підземних вод.

Дії представників Державної екологічної інспекції Придніпровського округу та Кропивницької окружної прокуратури, компанія «Екостайл» вважає показовими, і такими, що мають статистичний характер і нічого спільного з діями, направленими на збереження екології. Це тиск на приватну компанію і спосіб яскраво відзвітувати про свою «діяльність» вищому керівництву. І це в той час, коли Кіровоградська ОДА заявляє про наявність в області 402 незаконних сміттєзвалищ, які експлуатуються за відсутності будь-яких офіційних документів, спричиняючи видиму шкоду і загрозу не лише екології, а й здоров’ю населенню області.

Нагадаємо, у Кропивницькому два дні не могли витягти сміттєвоз із ями

Читайте також: Запустили додаток, який допомагає українцям сортувати відходи та економити

Поширити:

Залишити коментар:

коментар