Двоє кропивницьких АТОвців більше року не можуть отримати пенсії з інвалідності

Двоє учасників Антитерористичної операції на Сході України з Кропивницького більше року не можуть отримати пенсії з інвалідності.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на UA: Кропивницький.

Артилерист Геннадій Дуров служив у п’ятдесят п’ятій бригаді з 2014 року по вересень 2016 року під Маріуполем. Каже, там отримав мінно-вибухову травму:

”Де, з очевидних причин, сказати не можу. Про ці поранення ніхто нічого не казав, бо треба виконувати бойове завдання, адже від цього залежить життя твоїх побратимів. Перехворіли і йшли далі на завдання”.

Проблеми зі здоров’ям розпочалися три з половиною роки тому, після демобілізації. Дружина бійця Анна Шинко-Дурова розповіла, що витрачають до трьох тисяч гривень щомісяця на знеболювальні ліки для чоловіка.

”Після того, як його комісували за станом здоров’я, ситуація надалі погіршується. Хвороба не відступає, він відчуває болі, тому треба частіше використовувати ліки. Саме тому хочемо отримати групу інвалідності, щоб компенсувати те, що ми витрачаємо на ліки”.

З 2015 по 2019 роки у цій бригаді служив Віталій Ламекін. Розповів, що його контузило при виконанні бойових завдань. Про це не повідомив під час служби:

”Я отримав мінно-вибухову травму під час виконання бойового завдання. 27 лютого 2019 року демобілізувався, відтоді лікуюсь”.

Юристка Олена Кочканян представляє інтереси бійця. Показала рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду, яке зобов’язує військову частину провести службове розслідування щодо отримання поранення Віталієм Ламекіним:

”З вересня 2019 року і досі розслідування не провели. Ця проблема існує у багатьох випадках. Дуже багато військових отримують акубаротравми під час бойових дій, та жодних підтверджень від військових частин немає”.

Обидва військові лікувалися і проходили обстеження в обласному шпиталі для ветеранів війни. Завідувачка неврологічного відділення Надія Симоненко розповіла про травми бійців:

”У Ламекіна мінно-вибухова травма і нейросенсорна туговухість, отримані під час бойових дій, додаткові обстеження, МРТ проходив, все підтверджено. Другий – Дуров – також знаходився на лікуванні у нашому шпиталі. Отримав черепно-мозкову травму під час участі в АТО. Є документи, що підтверджують діагноз”.

Чому не можуть встановити, як поранили цих бійців, розповів заступник командира п’ятдесят п’ятої бригади Сергій Жук:

”Треба знайти свідків. Чому тоді, ”за гарячими слідами”, не звернулися? Якщо є поранення, проводимо службове розслідування за фактом, а не просто так”.

Юристка Олена Кочканян сказала, що будуть звертатися у Центральну військову-лікарську комісію, щоб змінити у військових класифікацію ”Захворювання під час проходження військової служби” на ”Захворювання під час захисту Батьківщини” для отримання ними пенсій з інвалідності.

За законом ”Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби”, пенсії з інвалідності військовим призначаються в розмірі від семи тисяч гривень і вище.

Нагадаємо, для пораненого героя АТО у Кропивницькому збирають гроші на благодійному розпродажі книг.

Читайте також: Вдівець на війні і через війну: історія чоловіка загиблої військової з позивним “Кет”

Поширити:

Залишити коментар:

коментар