Сьогодні, 8 січня, літак Boeing-737 компанії “МАУ” розбився після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану Тегерана. На борту, за попередніми даними, перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи – 11 українців. Зокрема, командир екіпажу Володимир Гапоненко та бортпровідник Ігор Матков. Вони обоє навчалися в Льотній академії у Кропивницькому.
Про це Першій електронній газеті повідомили у ЛА НАУ.
Серед загиблих українців у літаку Boeing 737 в Тегерані було 9 працівників екіпажу та двоє пасажирів. Зокрема, пілот повітряного судна – Володимир Гапоненко, який у 1987 році вступив на навчання до Кіровоградського вищого льотного училища Цивільної авіації (тепер Льотна академія НАУ) та у 1992 закінчив його, отримавши спеціальність “Експлуатація повітряного транспорту” спеціалізація “Повітряна навігація”. Тобто в училищі він отримав професію інженер-штурман. Та був направлений на роботу у Бориспіль на посаду штурмана літака ТУ-134.
Також загинув бортпровідник Ігор Матков, який у 2015 році вступив на ІІ курс (заочне навчання) Кіровоградської льотної академії НАУ за спеціальністю “Авіаційний транспорт”, де планував отримати професію пілота. Проте через рік відрахувався з числа курсантів академії.
У соцмережах очевидці публікують відео ймовірної аварії. За їхніми словами, яскрава цятка в небі — це і є “Боїнг”.
نخستین ویدئو از سقوط هواپیمای اوکراینی اطراف شهریار pic.twitter.com/M3bZiLLryQ
— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) 8 січня 2020 р.
Як пише Громадське, у посольстві України в Ірані попередньою причиною авіакатастрофи назвали аварію двигуна через технічні причини, версія теракту або ракетної атаки виключається. Згодом ця заява зникла з сайту посольства.
Іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи «технічні несправності». Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що літак могли випадково збити ракетою. У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військовим базам США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.
У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 з реєстраційним номером UR-PSR, який зазнав аварії, МАУ отримала у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року, МАУ — перша і єдина його експлуатант). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.
Нагадаємо, у 2018 році під час атаки терористів з угруповання “Талібан” на афганський готель “Intercontinental” загинули двоє працівників кропивницької авіакомпанії МААК “УРГА” – Дикій Олександр Дмитрович та Кардаш Валерій Миколайович.
Крім того, згодом стало відомо про загибель ще однієї кропивничанки – стюардеси Катерини Пасенчук, яка проживала у Борисполі.