У двох мешканців Кіровоградщини підозрюють лептоспіроз

© Вголос

Лікарі підозрюють захворювання на лептоспіроз у 26-річного мешканця Гайворонського району та 33-річного жителя Благовіщенського району. Обидва хворих в стані середньої важкості перебувають на стаціонарному лікуванні.

Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на сайт лабораторного центру.

Фахівці обласного лабораторного центру проводять епідеміологічне розслідування цих випадків та вже з’ясували, що обидва чоловіки періодично купалися, ловили рибу та раків у ставку с.Таужне Гайворонського району. Вивчаються також інші можливі шляхи інфікування хворих. Обидва постраждалих мають собак, власні домашні господарства (качки, кролі та кури), що не виключає заселеність садиб гризунами, які переносять цю інфекцію.

До завершення розслідування цих випадків та проведення лабораторних досліджень, голові Таужненської сільської ради рекомендовано тимчасово заборонити купання у місцевому ставку та організувати проведення дератизаційних заходів, направлених на знищення та зменшення чисельності мишовидних гризунів.

Нагадаємо, востаннє факт зараження лептоспірозом зафіксували минулого року – у Соколівському і Заваллі.

Читайте також:

Лептоспіроз  — гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом. 

Поширити:

Залишити коментар:

коментар