Менінгіт в 14-й школі: один учень захворів, у п’ятьох виявили збудник

© dpchas.com.ua

В обласному лабораторному центрі уточнили інформацію щодо менінгококової інфекції в учнів кропивницької школи №14 – інфекція уразила 1 дитину, ще 5 школярів –  лише носії збудників інфекційної хвороби.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що виявили 2 хворих на менінгіт та 2 носіїв інфекції.

У зв’язку з реєстрацією менінгококової інфекції в учня ЗОШ №14, отоларинголог оглянув 254-х контактних дітей та 75 вчителів. З них 176-м особам призначили бактеріологічне обстеження.

За результатами дослідження, фахівці виявили збудник менінгокової інфекції в 5 школярів.

Носій збудника інфекційної хвороби (бактеріоносій) — людина, в організмі якої виявлено збудників інфекційної хвороби при відсутності симптомів цієї хвороби.

Хворий та бактеріоносії інфекції проходять лікування в медзакладі.

Нових випадків захворювання не зареєстрували.

Епідеміологічне розслідування, протиепідемічні та профілактичні заходи в школі продовжуються.


Менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання. Збудник передається з крапельками слизу при кашлі, чханні, розмові. Внаслідок нестійкості менінгокока у зовнішньому середовищі та його локалізації на слизовій оболонці задньої стінки носоглотки, він передається при досить тісному і тривалому спілкуванні. У сім’ях, де стався випадок менінгококової інфекції, ризик зараження зростає. Збудник інфекції нестійкий у навколишньому середовищі. Достатньо провести вологе прибирання та провітрювання приміщення і збудник гине.

Має значення своєчасне виявлення запалення носоглотки у дітей і дорослих та звернення до лікаря отоларинголога для призначення лікування.

Основними профілактичними заходами є раннє виявлення та ізоляція хворих, санація виявлених носіїв антибіотиками за призначенням лікаря, пропаганда правил особистої гігієни, санітарно-просвітницька робота.

На сьогоднішній день вакцинація є найкращим способом захистити себе та своїх дітей від бактеріального менінгіту. Існують такі вакцини проти збудників менінгіту: менінгококова, пневмококова та Hib-вакцина проти гемофільної інфекції. Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень імунізація проти гемофільної інфекції є обов’язковою; проти менінгококової та пневмококової – рекомендованими.

Усе про менінгіт – типи, причини, симптоми, лікування та профілактика – читайте в публікації на сайті МОЗ.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар