Важливо

У Кіровограді презентували військово-патріотичні відеоуроки, які навчатимуть школярів перемагати

Журналістка
Світлана Листюк
Журналістка

Події, які вже понад рік відбуваються на території українського сходу, змушують задуматися над тим, чи зможемо ми захистити себе у разі, якщо небезпека прийде до нашого міста. Чи знають наші школярі, як поводити себе під час обстрілу, які елементарні правила поведінки зі зброєю, як надавати медичну допомогу? Щоб нагадати ці правила, а декого й навчити, народний депутат України Станіслав Березкін спільно з ГО «Спільна дія» ініціював випуск спеціальних дисків з відеоуроками. Презентація дисків відбулася в Кіровограді 10 червня.

До розробки уроків долучилися військові медики, професійні військовослужбовці, історики, громадські активісти ГО «Спільна дія» та члени Благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір». Так званий курс молодого бійця складається з трьох дисків. Перший із них ‒ «Військові відеоуроки для молоді» ‒ об’єднує вісім пунктів, які розповідають основні правила поводження зі зброєю. Другий диск «Відеоуроки з надання першої медичної допомоги на полі бою» створений за сприяння Громадського телебачення Черкащини. Для того, щоб детально розповісти про те, як надавати допомогу пораненим, тамтешні журналісти залучили до зйомок військових медиків, які й надали практичні поради. На третьому диску записана низка українських військових маршів, сучасних патріотичних пісень та композицій, що вже давно стали символічними для нашого народу.

За словами голови благодійного фонду «Добротвір» Андрія Малика, якщо говорити про патріотичне виховання, то нині у навчальних закладах відчувається великий брак двох елементів: методичних матеріалів і матеріальної бази. Саме презентовані диски і стануть тією методичною базою, яка дозволить учителям предмету «Захист Вітчизни» та допризовної підготовки юнаків професійно викладати свій предмет, навчити патріотизму і вмінню перемагати. Над другим елементом – матеріальною базою, тобто необхідними муляжами зброї та іншим – також працює благодійний фонд (вже є домовленість з Міністерством оборони, проте проблема у непідготовленості більшості шкільних класів).

Однією з проблем, яку, на жаль, неможливо вирішити навіть за наявності методичних матеріалів, є фактична відсутність серед предметів, що викладаються в деяких школах, дисципліни «Захист Вітчизни». Зокрема така парадоксальна ситуація донедавна була і в обласному центрі, проте за словами очільника міського управління освіти Лариси Костенко, з вересня цю прогалину ліквідують і діти таки вчитимуться бути патріотами.

Читайте такожУ Бобринці презентували військові відеоуроки для молоді (ФОТО)

Запрошені на презентацію викладачі та методисти схвально сприйняли інформацію про те, що військово-патріотичні відеоуроки можна отримати безкоштовно. Проте не обійшлося без дискусії: на думку деяких присутніх, не варто розпорошувати інформацію по школах, краще концентрувати її в одному місці, наприклад, на базі військових частин, де можна проводити уроки з предмету «Захист Вітчизни».

Натомість завідувач науково-методичної лабораторії фізичної культури та спорту, захисту Вітчизни Обласного інституту післядипломної освіти ім. В. Сухомлинського Микола Коробов вважає, що наявність подібного диску важко переоцінити і саме в школах та позашкільних закладах має відроджуватися система патріотичного виховання молоді. А військовим частинам нині просто не до того.

«Цей збірник дисків знадобиться для викладачів не тільки предмету «Захист Вітчизни», а й для позакласної національно-патріотичної роботи. Наприклад, у школах Маловисківщини вже виділено по 0,5 ставки для проведення гурткової роботи з військово-патріотичного виховання. Мало того, ці матеріали будуть корисні не тільки для учнів 10-11 класів, а й для навчання патріотизму наших молодших та середніх школярів», ‒ вважає Микола Григорович.

Нагадаємо: отримати збірники дисків патріотично-військового виховання, можна написавши на адресу ГО «Спільна дія»: spilnadiya.kr@gmail.com

Поширити:

Залишити коментар:

коментар