Важливо

Екологи не знайшли порушень у “засклених” деревах у центрі Кіровограда

Берези, які “засклили” у центрі Кіровограда, будуть жити. Принаймні, такої думки був екологічний інспектор, який сьогодні, 29 червня, оглянув місце будівництва біля готелю “Київ”.

Нагадаємо, півтора місяці тому, біля готелю “Київ” почали зводити металевий каркас, а згодом, змонтували конструкції зі склопакету, всередині яких опинилися стовбури 4 берез. Як тоді вдалося з’ясувати нашому журналісту, власником ділянки, де ведеться будівництво, є депутат міської ради Рафаел Санасарян.

Як ми вже повідомляли, управління архітектури тоді не знайшло ніяких порушень, які стосуються компетенції відомства. Не було виявлено порушень і архітектурно-будівельною інспекцією. А сьогодні на об’єкт будівництва завітав представник Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області. Як запевнила помічниця депутата міськради і власника цієї земельної ділянки Рафаела Санасаряна Марина Осіпова, екологічного інспектора запросив сам забудовник.

На думку інспектора екологічного контролю заповідного фонду рослинного і тваринного світу Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області Валентина Чабана, берези, стовбури яких опинилися всередині споруди, а крона – ззовні, будуть жити. А те, що листя наразі трохи прив’яло, сталося через надвисокі температурні показники.

DSC_0085

“На відкритому сонці зараз 40-45 градусів за Цельсієм, а береза є дуже вередливим деревом, і при змінах погодних умов поводить себе непередбачувано”, – розповів еколог.

Більш того, на думку фахівця, те, що стовбур берез взимку буде ізольований від морозів, піде деревам на користь.

“Береза дуже боїться морозу. Те, що стовбур дерева буде знаходитись у теплі, навпаки є сприятливими умовами. Крона берези взимку не є уразливою, а от стовбур найбільше страждає. Коли цією конструкцією закрили стовбури, вони фактично створили “морозовідбій”, тобто, утеплили дерева. У цьому випадку стовбур та коренева частина закриті від наднизьких температур”, – запевнив Валентин Чабан.

DSC_0103

Також, на думку інспектора, те, що коріння дерев ізолювали від прямого живлення опадами, не матиме негативного впливу на їх стан.

“60 % вологи від опадів дерево поглинає кроною. Звичайно, що я проконсультую власника, що дерева треба буде поливати”, – наголосив еколог.

Журналістів та активіста Максима Сінченка, які прийшли послухати думку еколога, запросили всередину майбутнього торгового центру. Там екологічний інспектор продемонстрував, що стовбур і коренева система дерев не були пошкоджені реконструкцією фасаду.

“Коренева шийка не пошкоджена і не була залита бетоном. Як запевняють будівельники, планується, що навколо дерев буде земля”, – продовжив розповідь Валентин Чабан.

DSC_0068

Виконроб, який теж був присутній на об’єкті розповів, що дійсно, за планом реконструкції, передбачено, що навколо дерев земля не буде бетонуватись. Крім того, для беріз облаштують систему поливу.

Представник обласної екологічної інспекції, резюмуючи свою розповідь, запевнив, що якщо дерева всохнуть з вини власника ділянки, то їх установою буде вжито жорстких заходів.

“Зі сторони екологічної інспекції, щодо стану цих дерев, у мене питань немає. Загрозливого антропогенного фактору я тут не спостерігаю”, – запевнив Валентин Чабан.

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до Екологи не знайшли порушень у “засклених” деревах у центрі Кіровограда

  1. Где эколог учился?! Такие весомые аргументы привёл в пользу депутата. Минимум Где нибудь “европейское образование”. Ведь там даже березы растут по другому. А интересно, “дубы”растут в таких условиях ?!

  2. Где эколог учился?! Такие весомые аргументы привёл в пользу депутата. Минимум Где нибудь “европейское образование”. Ведь там даже березы растут по другому. А интересно, “дубы”растут в таких условиях ?!
    Відповіcти

Коментарі заборонені.