Важливо

Мрієте стати кадетом – тоді вам в Олександрію

Багато чуток і суперечок останнім часом побутувало довкола Олександрійської школи-інтернат, що в Пантаївці. І треба сказати – не безпідставно. Адже головна заковика тут у тому, що колись переповнений учнями спецзаклад, нині напівпорожній, при тому, що фінансування потребує особливого. Тому Кіровоградська обласна рада, якій він підпорядкований, останнім часом мала намір передати його у власність олександрійської громади.

Проте, оскільки міський бюджет такий величезний комплекс «не потягне» (і як результат, безробітними може залишитись до півсотні фахівців), перед обласними чиновниками постало риторичне питання його перепрофілювання. І ось нещодавно вирішилася подальша доля закладу. За рішенням останньої сесії Кіровоградської обласної ради, його таки залишити на обласному фінансуванні, що, по суті, стало рятівною соломинкою для всього колективу. Водночас змінено профіль закладу. Тобто, з нового навчального року в Пантаївському інтернаті буде працювати так би мовити спеціалізована школа військово-спортивного напрямку, з кадетськими класами, у яких, загалом навчатимуть дітей чи не з усієї Кіровоградщини. І, до речі, заклад аналогічного спрямування є тільки в самому Кіровограді. Це НВО «Кіровоградська школа-інтернат, ліцей та центр позашкільної освіти», яка на даний час перевантажена. Та й, окрім того, розрахована вона виключно для школярів-кіровоградців.

Що казати, утримання закладу, а не його ліквідація, – це знакова подія для регіону. Добре, що обласна влада пішла на зустріч олександріцям і зробила акцент на якісне виховання найбільш вразливих категорії дітей. Тим більше, що в контексті загальнодержавних процесів, подібні заклади нині активно оптимізуються. Так, власне, сталося із сусіднім Шостківським інтернатом, який за рішенням тієї ж сесії ліквідовано. У той же час Добровеличківський, Заваліївський та Маловисківський збережено, але передано на фінансування місцевих громад. Тобто, фактично в обласному підпорядкуванні залишилось одинадцять шкіл-інтернатів з п’ятнадцяти: десять спеціалізованих і одна загальноосвітня – Олександрійська. Сьогодні тут триває додатковий набір дітей соціально-вразливих категорій, які зможуть в інтернаті й навчатися, і проживати.

«У школі запрацюють кадетські класи для підготовки майбутніх військових (це п’ятий-дев’ятий) та профільні (десятий-одинадцятий класи), – розповідає заступник директора з навчально-виховної роботи інтернату Оксана Антонова. – На навчання і проживання до нас ми запрошуємо першочергово пільговиків: дітей матерів-одиначок, дітей з малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів з дитинства чи дітей-чорнобильців. Для інших категорій у нас передбачена часткова оплата за харчування і проживання у розмірі 20% від сукупного доходу на одного члена сім’ї на місяць».

Треба сказати, що адміністрація закладу наразі активно співпрацює з окремими райдержадміністраціями та сільськими головам з різних районів області, аби у такий спосіб залучити на навчання до закладу якомога більше дітей.

Наразі додатково вже набрали до 70 учнів – мешканців Петрівського, Знам’янського, Олександрійського, Олександрівського та Світловодського районів. І набір ще триває. З цією метою, 1 червня в Пантаївській школі-інтернат пройде день відкритих дверей.

«Цей захід тут проводитиметься вперше, – зазначає Оксана Антонова. – Його ціль – презентувати заклад та залучити на навчання якомога більше нових вихованців із віддалених сіл та малозабезпечених родин. Що цікаво, на гостей тут чекатиме презентація навчального закладу, екскурсія школою, виставка дитячої творчості, святкова концертна програма до Дня захисту дітей, спортивно-розважальна програма та конкурс за участю військово-спортивного клубу «Захист» м. Олександрії. А ще своїх гостей ми обов’язково почастуємо польовою кашею, яку плануємо організувати на шкільному стадіоні».

Особливістю закладу буде й те, що вихованці кадетських класів, крім базової загальноосвітньої програми, опановуватимуть ще спеціалізовані курси та гуртки військово-спортивного спрямування. Це поглиблюватиме їхню підготовку у військовій сфері. Як варіант, але не стовідсотково, в інтернаті діятимуть такі гуртки, як спортивне орієнтування, рукопашний бій, військова топографія, скелелазіння, пішохідний туризм. Все залежатиме від того, яких спеціалістів додатково залучать для викладання в заклад. Окрім того, для хлопців і дівчат обіцяють пошити спеціальну форму, що певною мірою відтворюватиме історичний аналогічний одяг кадетів. Та власне, сучасні кадети, як і колись їхні попередники, житимуть в самому закладі, де передбачене їхнє часкове утримання.

Що не менш важливо, у корпусах – сучасний ремонт, зручні та затишні спальні кімнати, нові санвузли, тренажерна і спортивна зали, спортмайданчик й таке інше. Одну кімнату ділитимуть 2-3 вихованці. З першого вересня інтернат планують заселити новими юними кадетами з усіх-усюд. Викладачі переконані, що кадетська підготовка дітей разюче відрізнятиметься від традиційної школи. І матиме низку переваг. Дітей, передусім навчатимуть дисципліні та порядку, самоорганізації.

Що цікаво, останнім часом жителі Олександрійського району частіше надають перевагу для виховання своїх чад у міських закладах. Загалом, крім Пантаївської школи-інтернат популярністю серед сільських школярів нині користується Олександрійська гімназія ім. Т. Шевченка, Олександрійська школа-інтернат ім. А. Короткова, Ліцей інформаційних технологій та Олександрійський колегіум, й інші провідні школи міста. Це заклади, в яких досить високі вимоги до знань школярів. Зміст державного стандарту у них не втрачений, а відсоток успішних учнів – досить високий.

Як розповідає селищний голова Новоселівки (Комінтерн) Олександр Кива, на даний час із 144 дітей шкільного віку, які зареєстровані в сільраді, проживаючих реально лише 117, 18 з яких навчаються в Пантаївці та Олександрії. У Бандурівській сільраді, де за словами її голови Наталії Волинець, із 114 зареєстрованих дітей, 69 живуть у селі, п’ятеро навчаються в Пантаївській школі-інтернат. А от в Приютівці, за інформацією очільниці громади Вікторії Лисенко, із майже чотирьохсот школярів, п’ятнадцять все ж здобувають освіту в місті, навчаючись у гімназії Короткова та ЛІТі.

Отож якість освіти для декого з батьків набуває нині особливого значення. Але в контексті освітніх реформ не варто забувати й про останні новації в галузі, які так чи інакше призведуть до зникнення малокомплектних сільських шкіл. І тому батькам все-таки доведеться робити свій вибір на користь кращого закладу. У попередніх номерах ми вже повідомляли про оптимізацію Долинського НВК. Не менше запитань виникає і довкола Бандурівської школи. Порятунком у тому сенсі стане придбання шкільних автобусів, якими дітей підвозитимуть до базових закладів. Районна влада наразі опікується даним питанням. І невдовзі, по завершенню процесу проведення державних закупівель, в районі з’явиться ще чотири додаткових шкільних автобуси, дякуючи яким вдасться вирішити і питання бандурівських школярів. Але багато, звісно, залежить від батьків і їхнього бачення, яку освіту і в якому закладі мають надавати їхнім дітям. Є у них для цього безцінне право вибору і безліч додаткових можливостей.

Фото – з офіційного сайту школи-інтернат

Поширити:

Залишити коментар:

коментар

3 коментаря до Мрієте стати кадетом – тоді вам в Олександрію

  1. Здравствуйте , уважаемая администрация . Моему сыну 11 лет , ребенок совсем не проблематичный ,в Кировограде классы переполнены потому наша мечта отложивается еще на год. Возможно есть исключения и возможно все таки перевести его в Ваше учебное заведение в данный период.

    • Наразі Ви написали лист до редакції Першої електронної. З цим повідомленням Вам краще звернутися безпосередньо до адміністрації навчального закладу.

  2. Подскажите пожайлуста номер телефона как можна с вами связаться,с вашей школой!

Коментарі заборонені.