У лютому у видавництві «Віхола» вийде друком книга відомого кропивницького історика і кразнавця Юрія Митрофаненка «Воля України або смерть. Повстанці Холодного Яру».
Автор книги розповів Першій електронній газеті, кому вона буде цікава і де її можна придбати.
Зі слів Юрія Митрофаненка, головне завдання книги – розповісти широкому загалу про історію повстанської боротьби на території Холодного Яру.
«Це живий приклад того, як невелике число людей успішно боролися з набагато сильнішим ворогом. Книжка, безумовно, надихатиме покоління борців за незалежність України, особливо під час війни росії проти України. Виданн як ніколи актуальне для нас», – сказав автор.
Книжка приверне увагу перш за все науковців, адже в ній розкриваються певні «білі плями», пов’язані з окремими маловідомими персоналіями, які воювали в Українській повстанській армії. Для широкого загалу вона стане цікавою описами побуту повстанців Холодного Яру, їхнім військовим устроєм.
«Сподіваюсь, книга буде корисною і для тих, хто вже багато знає про Холодний Яр, і для тих, хто вперше дізнається, якою тривалою і жертовною була боротьба повстанців», – розповів Митрофаненко.
Науковець наголосив, що Холодний Як – це територія не лише Черкаської області, а це і наш край.
«Чимало подій тієї боротьби відбувалися на території Кіровоградщини (тобто області, яка і досі носить назву Кіровоградська), наші предки не пасли задніх у цій повстанській війні, навіть були отаманами Холодного Яру. Книга має на меті привернути увагу до історії нашого краю», – сказав історик.
Книжка матиме паперовий і електронний формати. Чи буде аудіоформат у видання, залежатиме від того, як продаватиметься.
Від видавництва:
“Вчителі-отамани, черниці-розвідниці, монастир, що перетворився на неприступну фортецю, власний проєкт Конституції України. Історик Юрій Митрофаненко у своїй книжці розповідає, як зародилася повстанська організація, що стала взірцевою для багатьох наступних поколінь — від членів ОУН до учасників сучасної російсько-української війни.
Із чого почалася боротьба та як отаманам удалося перетворити загони самооборони на боєздатні підрозділи, що чинили опір більшовикам і денікінцям? Хто із цих отаманів на псевдо Чорний Ворон став прототипом персонажа однойменного роману Василя Шкляра? Які конфлікти завадили ватажкам Холодного Яру дійти до Києва та як отамани-залишенці потрапили в пастку радянських сексотів? І як довго тривала боротьба в Холодному Яру проти російських окупантів?
Автор висвітлює маловідомі й контроверсійні теми, а також білі плями в історії Холодного Яру 1917–1922 рр.
Юрій Митрофаненко — історик, доктор історичних наук та волонтер. Досліджує Українську революцію 1917–1922 рр. Автор книжок «Українська отаманщина 1918–1919 рр.» та «Сифіліс російського шовінізму. Історична есеїстика про боротьбу українців із російською окупацією»”.
Придбати книжку можливо ТІЛЬКИ на сайті видавництва за посиланням. Наразі триває передзамовлення.
Читайте також: Кропивницькі спецпризначенці започаткували нові бойові традиції у Холодному Яру