Команда медиків обласного кардіологічного диспансеру на чолі з кардіохірургом Андрієм Клянчиним провели чергову унікальну операцію – замінили 69-річному пацієнту два клапани й імплантували кардіостимулятор.
Про це повідомляє Перша електронна газета з посиланням на “Нову газету“.
“Унікальність операції полягає в тому, – пояснив хірург, – що одному хворому одночасно зробили корекцію трьох пороків серця та імплантували кардіостимулятор. Виявили недугу в чоловіка у третій міській лікарні, пролікували і до нас пацієнта направили на консультацію… Операція була важкою, трудоємкою, тривала шість годин. В диспансері і області загалом таких ще не проводили”.
Пацієнтові, до речі, пощастило, оскільки в закладі були бюджетні клапани та певні витратні матеріали. Тож порівняно із аналогічними операціями в інших містах – Києві, Львові тощо – обійшлася вона йому в рази менше.
За словами пацієнта кропивничанина Миколи Небесного, проблеми із серцем він відчув ще у 2014 році. Але до лікарів не звертався тривалий час. Андрій Клянчин звертає на це увагу всіх потенційних хворих:
“Дослухайтеся порад лікарів, не бійтеся обстежуватися, зайвий раз відвідати терапевта чи кардіолога. Не доводьте себе до такого стану”.
Микола Миколайович розповів, що після операції почувається нормально.
“Зараз я вже і ходжу, і нормально їм. Я безмежно вдячний Андрію Сергійовичу та всім-всім працівникам диспансеру за дуже добру роботу і ставлення”.
Читайте також: Кардіохірургія майбутнього: чи готові у Кропивницькому імплантувати штучне серце?
Нагадаємо, Андрій Сергійович Клянчин став першим лікарем Кіровоградського кардіодиспансеру, який почав проводити операції на працююму серці. 90% кардіооперацій у Кропивницькому проводяться на працюючому серці. Це дозволяє уникнути ускладнень після операції.
Під одним наркозом дві операції – вдвічі коротший термін перебування в стаціонарі. У 2016-му році Кропивницькому почали робити симультантні операції. Коли почала роботу оновлена операційна у Кіровоградському обласному кардіодиспансері, тут стартувала нова епоха кардіохірургії. А нещодавно лікарі почали робити операції, які проводять далеко не в кожному госпіталі України.
У грудні 2017 року в диспансері вперше в області провели унікальну операцію – одномоментне видалення атеросклеротичної бляшки з сонної артерії, протезування аортального клапана серця і відновлення кровопостачання міокарда (коронарне шунтування).