На Кіровоградщині оголосили конкурс на здобуття обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова. Премія присуджується щороку на конкурсній основі за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Кіровоградщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.
Премія присуджується у трьох номінаціях:
наукові дослідження з історії та етнографії краю;
краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області;
популяризація історико-культурної та природничої спадщини краю, розвиток музейної справи.
У номінації “Наукові дослідження з історії краю” розглядаються друковані праці істориків, дослідників, краєзнавців з історії та етнографії Кіровоградської області, що базуються на історичних джерелах та інтерпретують власні висновки з того чи іншого історичного факту.
У номінації “Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області” розглядаються друковані та/або електронні праці, монографії або інший вид робіт із локального та/або прикладного дослідження, що стосується історії окремих населених пунктів, трудових і творчих колективів Кіровоградщини.
У номінації “Популяризація історико-культурної та природничої спадщини краю, розвиток музейної справи” розглядаються друковані, електронні, кіно- відеоматеріали, телепрограми, що популяризують історико-культурну та природничу спадщину Кіровоградської області; досягнення колективів музейних установ або окремих музейних працівників у розвитку музейної справи.
Для участі в конкурсі можуть подаватися друковані роботи обсягом не менше 5-ти умовних друкованих аркушів, мультимедійні, кіно- відеоматеріали, телепрограми з краєзнавства, записані на касети, тривалістю не менше 20 хвилин, фотороботи формату 13х18 см у кількості 50 штук (або більше) із супроводжуючим текстом; паспорт музею, історичну довідку, творчий звіт музею або обґрунтоване подання на окремого музейного працівника.
До всіх поданих на розгляд конкурсної комісії робіт має бути додано рецензії двох фахівців.
Одному й тому ж автору, за винятком учасників колективних робіт, за роботи в одному жанрі премія двічі не присуджується.
У разі відсутності робіт, гідних премії, премія не присуджується.
Члени конкурсної комісії не мають права подавати свої роботи для участі в конкурсі.
Роботи подаються на конкурс, як правило, державною мовою.
Роботи приймаються конкурсною комісією до 01 квітня 2016 року за адресою: обласний краєзнавчий музей, вул. Дворцова, 40, м. Кіровоград, 25006.
Довідки за телефоном: (0522) 22-35-97, 22-58-34.