Творчі проєкти з Кіровоградщини ввійшли до “Путівника українськими звичаями”

ілюстрація з обкладинки путівника

Бюро соціальних ініціатив “Zagoriy Foundation” презентувало книгу “Витоки. Путівник українськими звичаями”, присвячену зимовим святам. До неї ввійшла інформація про культурні проєкти з Кіровоградщини.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

Посібник “Витоки. Путівник українськими звичаями” створили у співпраці разом із провідними етнографами, істориками та фольклористами, аби відроджувати й популяризувати українські традиції.

Книга містить три розділи:

  • есеї від науковців про свята зимового циклу;
  •  ідеї для святкувань, які можна зробити сімейною чи корпоративною традицією, сценарії та докладний опис традиції маланкуваня і водіння кози;
  • списки рекомендацій, де купувати українське і в кого замовляти майстер-класи, які максимально наслідують традицію, а не культивують шароварщину.

До списку рекомендацій автори включили кілька творчих проєктів з Кіровоградщини. Зокрема:

  • хустки з народною орнаментикою радять замовляти у Творчої майстерні “Будяк Кучерявий”,
  • рецепти традиційних святкових страв шукати у збірці “Смачна Кропивниччина” від ГО “Баба Єлька”,
  • знайомитися з народними піснями і вчитися співати разом з проєктом YELKA.

“У команди “Витоки” нещодавно вийшов всеукраїнський “Путівник українськими звичаями” і наш гурт YELKA включили до списку рекомендацій путівника. Нам приємно, що БабиЄльчина невтомна робота з популяризації традиційної культури Кропивниччини дає свої плоди і має визнання не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Дякуємо безмежно усій творчій спільноті “Витоки” за таку гарну роботу!” – прокоментувала солістка гурту YELKA і співзасновниця ГО “Баба Єлька” Світлана Буланова.

За задумов команди розробників, такий путівник буде цікавим усім, хто хоче дізнатися більше про народні зимові звичаї і традиції, а також допоможе компаніям, колективам, які прагнуть інтегрувати українську культуру у корпоративне життя.

Завантажити путівник можна за посиланням –  ВИТОКИ.

Більше про культурні проєкти Кіровоградщини читайте тут:

Поширити:

Залишити коментар:

коментар