У кропивницькому Музеї мистецтв відкрили виставку художніх творів Мистецтво – чарівне дзеркало епохи» Заслуженого діяча мистецтв України, живописця, художника-земляка, члена Національної спілки художників України Володимира Білоуса з нагоди його 80-річчя.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Володимир Білоус народився 25 травня 1944 року в селі Покровка Кропивницького району. Закінчив Київський художній інститут (1978, майстерня В. Пузиркова). Працював у 1978-83 роках викладачем Київського художнього інституту на кафедрі рисунка. член Національної спілки художників України (1988), Заслужений діяч мистецтв України (1998).
Основною тематикою живописних та графічних творів митця – міфологія та побут українського народу, краєвиди Києва. Володимира Олексійовича завжди вабила краса природи, тому пейзаж– улюблений його жанр. Також митець працює в напрямку реалістичного мистецтва в жанрах портрету, натюрморту, пейзажу та тематичної композиції. Надає перевагу техніці олійного живопису.
“Відтворити свій час, «Зупинити мить» фарбами на полотні я завжди вважав головним в моїй творчості, а що стосується напрямів, то це поєднання академізму(рисунок, тон) та імпресіонізму(колір). Цього принципу я дотримувався завжди, як у своїй творчості так і в педагогічній роботі”, – говорить художник.
В експозиції представлено 25 живописних та графічних творів, серія замальовок з натури, зокрема виконані у Римі– Вічному Місті.
Серед них – «Натюрморт з нарцисами», «Романтичний натюрморт», «Натюрморт з іконою Георгія Змієборця», «Рим. Форум» та інші.
“Колись, переглядаючи списки наших художників-земляків, я звернула увагу, що у фондовій скарбниці немає творів Володимира Білоуса. – розповіла кураторка виставки Валентина Ноженко. – Я зателефонувала йому, щоб поговорити, слухавку взяла його дружина Людмила, і коли вона почула про це, то запитала: “Як це немає творів? То ясна річ, що передамо до вашої скарбниці!”
Згодом, ми домовилися про зустріч, я поїхала до нього в майстерню і закохалася у ці картини. Пан Володимир багато говорив про наше місто і це було приємно чути. Питав: «А що на цьому місці зараз? А той будинок зберігся?».
У 2015 році Володимир Олексійович подарував нам три свої роботи. Відтоді ми постійно підтримуємо зв’язок”.
На жаль, митець не зміг приїхати на відкриття виставки, але записав відеозвернення, де подякував всім за підтримку та інтерес до своєї творчості:
“Це місто пов’язано з моїм дитинством, з моєю юністю, тут були прекрасні люди, художники.
Пізніше я поїхав звідти на навчання, але часто приїздив сюди, зараз же так обставини складаються, що не можу приїхати, але в серці я завжди відчуваю це місто.
Я вдячний дирекції музею, прекрасним людям, які приділили стільки праці та головне уваги до мене і моєї творчості”.
Проте на відкриття завітала дочка митця пані Наталія.
“Я дуже рада, що змогла вмовити батька на цей проєкт, оскільки він максимально непублічна людина – весь час у творчості. Ідею з виставкою підтримали мій чоловік, мама і зрештою батько теж погодився. Хоч він і не зміг приїхати особисто, та кожна з його картин говорить сама за себе”.
Переглянути виставку можна у Музеї мистецтв за адресою: вулиця Велика Перспективна, 60.
Катерина Антонюк для Першої електронної газети. Фото авторки.
Читайте також: В Олександрівці показали картину місцевого репресованого художника